Атланта смаза Торино със 7:0. В мача на Олимпийския стадион в Торино имаше само един отбор и това беше на този от гостите от Бергамо.

Аталанта откупи правата на голмайстора си

Дуван Сапата вече е собственост на "бергамаските"

Йосип Иличич откри в 17-а минута. Робин Госенс увеличи на 2:0 12 минути по-късно, а малко преди почивката Дуван Сапата вкара първата дузпа в двубоя.

Най-зрелищният момент беше в 53-ата минута. Йосип Иличич видя, че стражът на домакините е напуснал рамката на вратата си и със страхотен прехвърлящ удар увеличи резултата на 4:0.

Иличич оформи четвъртия си хеттрик за тима само минута по-късно с диагонален удар отляво.

Снимка 463443

Източник: EPA/БГНЕС

В 76 ата минута Армандо Изо получи втори жълт картон и остави "биковете" с 10 човека. В 86-ата и 88-ата минути Луис Муриел отбеляза още два гола, първият от които след хладнокръвно изпълнение на дузпа.

В 89-ата минута Саша Лукич получи още един червен картон за Торино, колкото да направи пълна мизерията за домакините.

Така Аталанта е на четвърто място с 38 точки. Отборът е най-резултатният в Серия "А" с 57 попадения, с 18 повече от тези на Ювентус.

Торино е на девета позиция 27 точки и голова разлика минус 9.