Отборът на Наполи държи здраво юздите на първото място в Калчото. "Партенопеите" не допуснаха изненада и подчиниха Сасуоло с 3:1. Гостите впечатлиха със състав изцяло съставен от италианци. Сред тях беше и Паоло Канаваро, който е със статут на футболен идол за тифозите от Неапол.

Двубоят стартира добре за хората на Маурицио Сари, които поведоха в 22-ата минута чрез Алан. Бразилският опорен халф се възползва от кошмарна грешка в отбраната на "неровердите".

Фиорентина шокира феновете си със загуба от борещ се за оцеляване

Кротоне победи именития си съперник

Интересното се случи малко преди почивката, когато бившият голмайстор на Кротоне - Диего Флачинели реализира с глава в мрежата на Пепе Рейна. Отличната асистенция бе дело на Матео Политано.

Наполи обаче бързо се съвзе от шока, при това по какъв начин! Хосе Кайехон отбеляза гол директно от корнер, който със сигурност ще лежи на съвестта на вратаря Андреа Консигли.

Лацио с очакван разгром над Беневенто

"Орлите" се изравниха с Наполи и Ювентус

Дрис Мертенс успокои трибуните на "Сан Паоло" с трети гол в 54-ата минута, който в крайна сметка се показа и последното попадение в този интересен двубой. До края Наполи можеше да увеличи своята преднина, но гредата удари резервата Жиелински.

В следващия кръг на Наполи предстои коварно гостуване на Кивео, докато Сасуоло приема разубедения тим на Милан.

Ювентус победи Милан с 2:0 като гост

Ювентус се оказа твърде силен за Милан (ВИДЕО)