Ювентус победи Милан с 2:0 като гост в дербито на 11-ия кръг на Серия "А". "Бианконерите" не оставиха никакво съмнение, че са по-добрия отбор и дори спестиха сили за тежкото гостуване на Спортинг (Лисабон) идната седмица. Двата гола за успеха на гранда от Торино релиазира Гонсало Игуаин (23,63).

Така "старата госпожа" събра 28 точки и се изравни с Наполи на върха във временното класиране. Южняците имат мач по-малко. Милан е 8-и с 16 пункта.

78 000 тифози бяха препълнили "Сан Сиро" в очакване на зрелището. На трибуните бе и капитана на "росонерите" Леонардо Бонучи, който не можеше да се изправи срещу бившия си отбор поради наказание.

Снимка 320566

Милан бе по-активният отбор в първите десетина минути. В 7-ата минута пред Калинич се откри добра възможност, но нападателят не успя да нанесе хубав удар.

Постепенно "бианконерите" взеха инициативата и пренесе играта в полето на Милан. В 17-ата минута Дибала пробва удар извън наказателното поле, но Донарума внимаваше и улови. Taка се стигна до 23-ата минута, когато Игуаин откри резултата. Аржентинецът получи подаване от Дибала, нагласи си топката и с мощен удар вкара за 0:1.

Милан - Ювентус 0:2

Милан - Ювентус 0:2, нов гол за Игуаин

Двата тима се изправят един срещу друг в дербито на 11-ия кръг в Серия "А"

Малко след това Борини центрира успоредно на голлинията, но Калинич не успя да засече топката.

Снимка 320571

До края на полувреме нивото на играта спадна, а в продължението на първата част Калинич направи непростим пропуск. Нападателят стреля от няколко метра, Буфон успя да играе с топката, която след това среща напречната греда. Чалханоолу опита добавка, но Ругани изби в корнер.

Снимка 320569

Втората част започна равностойно. В 55-ата минута Сусо намери Калинич в наказателното поле, а хърватинът отново не успя да намери добре топката.

В 63-ата минута Юве нанесе втори удар. Асамоа проби отдясно и потърси пас пред наказателното поле. Дибала прескочи топката за Игуаин, който излъга бранител на домакините и нанесе силен удар, който рикошира в гредата и влезе в мрежата на Донарума за 0:2.