Отборът на Лацио, макар и временно, се изравни с лидерите в Серия "А", след като очаквано постигна победа при визитата си на Беневенто. Последният в таблицата се превърна в лесна плячка за "орлите", които триумфираха с 5:1.

Всичко на "Стадио Чиро Виорито" беше решено още до 24-ата минута, когато лациалите вече водеха с 0:3. Тон за разгрома даде централният защитник Бастос с гол в 4-ата минута. Последва дежурен гол на Чиро Имобиле, а след това голямата звезда на "бианкочелестите" асистира и за попадението на Марусич.

Ювентус победи Милан с 2:0 като гост

Ювентус се оказа твърде силен за Милан (ВИДЕО)

Гонсало Игуаин донесе успеха на "бианконерите" на "Сан Сиро" с два гола

Беневенто демонстрира признаци на живот, когато в 55-ата минута бившият съотборник на Ивайло Чочев в Палермо - Ашраф Лазаар намали до 1:3. Последваха обаче нови два гола за Лацио, този път реализирани от Марко Пароло и португалската звезда Нани, появил се в игра в 71-ата минута на мястото на Лулич.

Рома с минимална победа над Болоня

Рома с икономичен успех срещу средняк

"Фараона" напомни за себе си

В следващия кръг на Лацио предстои наглед лесно домакинство на Удинезе. Беневенто пък сякаш ще запише 12-а поредна загуба, гостувайки на Ювентус...

БЕНЕВЕНТО - ЛАЦИО 1:5

0:1 Бастос (4"), 0:2 Имобиле (13"), 0:3 Марусич (24"), 1:3 Лазаар (55"), 1:4 Пароло (76"), 1:5 Нани (86")

СТАДИОН: "Стадио Чиро Виорито"

СЪДИЯ: Пиетро Джакомели

БЕНЕВЕНТО: Бриньоли, Ди Киара, Антей, Лазар, Венути, Виола, Мемушай, Чибса, Каталди, Имело, Ломбарди (резерви: Белец, Летиция, Де Пинто, Джимисти, Чичирети, Кода, Гиамфи, Кануте, Парини, Пушкаш, Арментерос, Гравилон)

ЛАЦИО: Стракоша, Раду, Де Врий, Бастос, Марушич, Лулич, Пароло, Алберто, Милинкович-Савич, Имобиле (резерви: Варгич, Патрик, Лукаку, Нани, Кайседо, Герери, Фелипе, Нето, Маурисио, Жордао, Мурджия)