Отборите на Лацио и Наполи сътвориха футболна зрелище на "Олимпико", което ще се помни дълго. В крайна сметка триумфът отново беше за "партенопите", който след звучното 4:1 продължават гонитбата си с Ювентус по върховете на Серия "А".

Двубоят в италианската столица започна далеч по-добре за "бианкочелестите". Резултатът бе открит в 30-ата минута, след като Стефан де Врий се оказа в наказателното поле на съперника и превърна в гол отлична асистенция на Чиро Имобиле.

В края на полувремето "орлите" имаха сериозни забележки към главния съдия Антонио Дамато. Реферът пожали стража на гостите Пепе Рейна, който спря откъсващия се Имобиле до получи едва официално предупреждение.

Милан победи СПАЛ с 2:0

Милан се нуждаеше от две дузпи, за да пречупи новаците от СПАЛ

Родригес и Кесие тласкат "росонерите" напред

Това сякаш се оказа и преломен момент в двубоя, тъй като през втората част Наполи осъществи повече от фамозен обрат. В рамките на едва пет минути между 54-ата и 59-ата, хората на Маурицио Сари вкараха цели три гола в мрежата на Стракоша.

Начало на обрата даде Калиду Кулибали, който бе на точното място след спасяване на албанеца и сътвори голова добавка. Веднага след подновяването на играта, бърза комбинация между Хамшик и Кайехон хвана съперника по "бели гащи", и испанският национал реализира с премерен изстрел по земя.

Ювентус съумя да пречупи Фиорентина - 1:0

Ювентус спечели първия си по-тежък мач от началото на сезона

Хърватски национали се оказаха главни действащи лица на "Алианц Стейдиъм"

И докато хората на Симоне Индзаги все още свикваха със своята участ, Дрис Мертенс я направи още по-тежка, вкарвайки уникален гол от наглед невъзможен ъгъл.

За да бъде срамът пълен, в последната минута Наполи получи правото и да изпълни дузпа. Марко Пароло наруши правилата срещу Жиелонски и за Жоржиньо се падна приятната задача да оформи крайното 1:4.

Снимка 313726

В следващия кръг на Наполи предстои интересно гостуване на новаците от СПАЛ, докато Лацио ще има визита на Верона.

ЛАЦИО - НАПОЛИ 1:4

1:0 де Врий (30"), 1:1 Кулибали (54"), 1:2 Кайехон (56"), 1:3 Мертенс (59"), 1:4 Жоржиньо-дузпа (90+2")

СТАДИОН: "Олимпико"

СЪДИЯ: Антонио Дамато

ЛАЦИО: Стракоша, Баста, Раду, Де Врий, Бастос, Лукас Лейва, Лулич, Пароло, Луис Алберто, Милинкович-Савич, Имобиле (резерви: Варгич, Патрик, Лукаку, Нани, Креко, Герери, Кайседо, Фелипе, Паломби, Марушич, Ди Дженаро, Мурджия)

НАПОЛИ: Рейна, Албиол, Маджо, Кулибали, Гулам, Хамшик, Алан, Жорджиньо, Мертенс, Кайехон, Инсине (резерви: Рафаел, Руй, Джакерини, Максимович, Жиелински, Сепе, Хисай, Рог, Оунас, Диавара, Тонели, Милик)