Отборът на Ювентус спечели първия си по-тежък двубой от началото на сезона. Въпреки множеството ротации, направени от Макс Алегри, "Старата госпожа" се наложи с минималното 1:0 над Фиорентина.

По този начин торинци продължава без грешка от старта на Калчото, като единственият тим, който поддържа тяхното шампионско темпо е Наполи. Единственото попадение днес беше дело на Марио Манджукич в 52-ата минута.

Юве можеше да поведе в резултата 9 минути след първия съдийски сигнал на Даниеле Довери. Пауло Дибала получи възможност да стреля от пряк свободен удар, но топката мина агонизиращо близо до лявата греда.

Снимка 313718

След скучни минути на физически единоборства и жълти картони, публиката на "Алианц Стейдиъм" най-сетне видя решителното за техните любимци попадение в 52-ата минута. Хуан Кударадо центрира остро от крилото, Гонзало Игуаин закъсня със засичането на топката, но от втора позиция дебнеше Марио Манджукич, който хладнокръвно наказа Спортиело.

Десет минути по-късно, друг хърватин също попадна в епицентъра на събитията. Милан Бадел от състава на гостите си изработи втори жълт картон и така остави Фиорентина с човек по-малко.

Рома спечели визитата си на Беневенто с 4:0

Рома постигна своето срещу закъсалия Беневенто, новаците си вкараха два автогола

Един Джеко увеличи головата си сметка

До края, напълно очаквано, Юве се възползва от численото си превъзходство и пробва да реши всичко с второ попадение. Спортният шанс и един отличен Спортиело обаче задържаха тосканци в мача. Непростими пропуски направиха Дибала и Манджукич, но в крайна сметка те не се оказаха фатални и така Юве се поздрави със своя пети успех от началото на кампанията.

В следващия кръг на "бианконерите" предстои голямо градско дерби срещу Торино, докато Фиорентина приема Аталанта на своя "Артемио Франки".