Наполи се наложи над Милан на "Сан Сиро". "Небесносините" победиха с 2:1 в мач от 20-ия кръг на Серия А. Неаполитанците бързо сразиха домакините с два ранни гола на Инсине и Мертенс. "Росонерите" се върнаха в мача с попадение на Куцка.

След тази загуба, Милан е на 5-ото място с 37 точки. Наполи пък е втори с 44 пункта. Първи е Ювентус с 45. В този кръг "бианконерите" ще играят с Лацио.

Наполи поведе още в шестата минута след много добра контраатака. Дрис Мертенс подаде майсторски към Лоренцо Инсиние, той овладя и навлезе в наказателното поле, след което отправи мощен удар, оказал се неспасяем за Джанлуиджи Донарума. Това бе мач номер 50 за 17-годишният вратар на Милан.

Гълъбинов вкара гол, но Новара загуби от последния

Родният таран започна подобаващо 2017-а в Серия "Б"

Само три минути по-късно резултатът бе  2:0. Мертнес отново се отличи с брилянтна асистенция, а Кайехон от малък ъгъл мушна топката между краката на Донарума.

Милан обаче показа характер и търсеше по всякакъв начин да се върне в мача. В 37-ата минута Юрай Куцка се разписа. Той нахлу в наказателното поле и с десния крак прати топката покрай Рейна, който излезе да го пресрещне.

В 59-ата минута Инсиние бе много близо до това да направи нещо наистина впечатляващо. Той се опита да прехвърли Донарума с удар почти от центъра, като топката мина близо над вратата.

В самия край на дербито Джанлуиджи Донарума се включи в атака и след центриране от пряк свободен удар успя да играе с глава и да отправи опасен удар, но все пак се размина с попадението.