Наполи успя да се справи със съпротивата на Сампдория, в сблъсък между двата тима от 30-ия кръг на Серия "А".

"Небесносините" се наложиха с 2:0, с попадения на Фабиан Руис и Виктор Осимен.

Съставът реализира по едно попадение във всяко от двете полувремена.

Снимка 526565

Източник: Twitter

В 35-ата минута резултатът беше открит. Руис даде преднина на своя състав, като това бе по-скоро логично, с оглед показаното о двата отбора на терена до момента.

Преди почивката неаполитанци имаха още един отличен шанс, който обаче не беше оползотворен от атакуващите състезатели на тима.

Ювентус на точка зад Милан, Мората с щастливо попадение

Успех с 3:1 за гранда от Торино

След паузата Наполи се прибра в половината си и на първо време даде възможност на съперника да покаже какво умее. Това не даде ефект.

Нещо повече - 3 минути преди последния сигнал Осимен покачи на 2:0 за гостите и гарантира крайния им успех.

Наполи няма да привлича за постоянно Тимуе Бакайоко

Наполи връща футболист на Челси след края на сезона

Футболистът има 35 мача на сметката си от началото на сезона

С победата си Наполи влезе в Топ 4 на класирането, като има с точка повече от Аталанта, преди изиграването на мача на "черно-сините" за този кръг. Сампдория запазва мястото си в средата на класирането.

В друга среща от кръга Лацио успя да се справи трудно с Верона, като взе трите точки от гостуването си с попадение на Сергей Милинкович-Савич в последните мигове от даденото продължение.

Лацио е 6-и, а Верона 8-и във временното класиране.