Ювентус записа втората си поредна победа в Серия "А", след като спечели домакинството си на Дженоа с 3:1.

Торинци приключиха двубоя с човек повече, като треньорът на гостите бе извършил всичките си смени, преди да се стигне до неприятна контузия. Така той нямаше право на повече промени и съставът от Генуа доигра двубоя с 10 състезатели.

Снимка 526564

Източник: Twitter

Преди да се стигне до неприятния момент за съперника на Старата госпожа, "черно-белите" вече бяха оформили крайния резултат и до голяма степен гарантирали успеха си.

Деян Кулушевски даде ранна преднина на домакините след едва 5 минути игра, като Юве не спря с атаките си и натика опонента в собствената му половина.

Снимка 526561

В резултат на това в 22-ата минута преднината на гранда от Торино беше удвоена. Това се случи след пробив по десния фланг и центриране към Роналдо, който обаче стреля в гредата от много малък ъгъл.

При добавката Мората нямаше проблем да се разпише пред опразнената пред себе си врата и по този начин даде сериозна индикация за това кой ще измъкне трите точки в сблъсъка.

Снимка 526563

Джанлука Скамака все пак върна тима си в мача 4 минути след почивката с гол за 2:1, но попадение на МакКени в 70-ата минута реши спора.

Снимка 526560

След това се стигна и до оставането на Дженоа с човек по-малко на игрището.

В края на срещата дори можеше да се стигне до куриозна ситуация и до завършване на отбора с 9 полеви играчи, но получил травма футболист все пак успя да върши мача.

Така в класирането Юве запазва третата си позиция, но вече е само на точка от втория Милан. Дженоа е под номер 13.