Наполи се класира на полуфинала за Купата на Италия. "Небесносините" победиха с 1:0 Фиорентина на своя "Сан Паоли". Неаполитанци доминираха над "виолетовите" през цялата среща и съвсем заслужено се поздравиха с успеха.

Фиорентина от своя страна не успя да създаде много големи опасности, а блестящите изяви на Татарушану спасиха тима от доста по-солидна загуба.

Снимка 275063

Наполи се класира на полуфинала за Купата на Италия. "Небесносините" победиха с 1:0 Фиорентина на своя "Сан Паоли". Неаполитанци доминираха над "виолетивите" през цялата среща и съвсем заслужено се поздарвиха с успеха.

Фиорентина от своя страна не успя да създаде много големи опасности, а блестящите изяви на Татарушану спасиха тима от доста по-солидна загуба. Двата отбора завършиха срещата в намалени състави, след като в заключителните минути бяха изгонени Хусай от Наполи и Оливейра от Фиорентина. През първата част Наполи тотално владееше инициативата.

НА ЖИВО: Наполи - Фиорентина

Двата тима се изправят в 1/4 финал за Купата на Италия

В 34-ата минута Кайехон отправи много опасен удар, но Татарушану боксира, спасявайки опасността.

Единственото попадение стана факт в 70-ата минута, когато Инсиние намери Хамшик, той центрира в центъра на наказателното поле към Кайехон, който с глава не сгреши, разстрелвайки Татарушану за 1:0, което се оказа и крайният резултат в срещата.

В друг четвъртфинален мач за Купата на Италия, Ювентус посреща Милан в супер сблъсък утре.