Kайехон опитва удар, но твърде слаб, за да затрдни вратаря.

82′

Aлан заменя Хамшик.

76′

Диавара играе отлично с глава след центриране на Инсиние, но вратарят за сетен път избива.

75′

Валеро заменя Барнардески.

75′

Иличич заменя Кристофоро.

70′

ГОЛ ЗА НАПОЛИ! Домакините успяват да поведат след като Инсиние намери Хамшик, той пусна в центъра на наказателното поле към Кайехон, който не сгреши, разстрелвайки Татарушану.

69′

Наполи продължава да натиска здраво опонента си, като Инсиние е най-деен, но до момента гол няма.

68′
Снимка 275063

61′

Toмович получава жълт картон.

55′

Дълго подаване за Хамшик, Татарушану обаче излиза и избива с крак, преди словакът да е играл с топката.

50′

Калинич се опитва да намери Бернардески, но пасът му е пресечен от защитник на домакините.

46′

НАЧАЛО НА ВТОРОТО ПОЛУВРЕМЕ!

45′

КРАЙ НА ПЪРВАТА ЧАСТ!

40′

Хамшик намира Инсиние, който стреля, но праща топката над вратата.

34′

Кайехон отправя много опасен удар, но Татарушану боксира, спасявайки опасността.

32′

Топката се разиграва предимно в центъра на терена. Наполи владее инициативата.

28′

Санчес получава жълт картон след нарушение срещу Инсиние.

20′

Астори играе много добре с глава, но Рейна е на мястото си и улавя.

12′

Бернардески пробва много опасен диагонален удар от границата на наказателното поле, но Рейна изби.

10′

Наполи владее инициативата в първите минути на мача. "Виолетовите" изглеждат доста стъписани от натиска.

5′

Кайехон стреля с десния крак от границата на наказателното поле, но топката мина високо над вратата.

1′

62Тонели Л 16 Тейо

Наполи посреща Фиорентина в четвъртфинален мач от Копа Италия. Небесносините се представят добре от началото на сезона и са трети в Серия А.

Фиорентина заема 8-мото място в класирането в локалната лига и представянията на този отбор също се закрепиха след трудно начало.

Наполи няма загуба от октомври, когато надигран от Ювентус. Фиорентина няма провал в последните си 4 мача.

През декември тези два отбора се срещнаха за едно зрелищно 3:3. В последните 10 мача между двата тима, домакините имат 6 победи, гостите са с 1, а двата тима 3 пъти са завършили наравно.