Отборът на Наполи бързо се върна на победния път, след като през седмицата инкасира неочаквано домакинско поражение от Каляри на своя "Сан Паоло". Този следобед селекцията на Карло Анчелоти "взе" поправителния си изпит и се наложи у дома с 2:1 над новаците от Бреша.

Ювентус победи СПАЛ с 2:0 в Калчото

Ювентус се справи с последния в Калчото, Джиджи Буфон с историческо постижение

Победа с 2:0 за селекцията на Маурицио Сари

"Партенопеите" изиграха силно първо полувреме, благодарение на което стигнаха и до две попадения. Резултатът беше открит ot Мертенс, който получи страхотно подаване от Кайехон и отблизо не остави никакъв шанс на Йоронен.

Малко преди паузата преднината на домакините беше удвоена. Костас Манолас се оказа добре позициониран след изпълнение на корнер и с глава покачи до 2:0.

Втората част изненадващо премина под мощната диктовка на гостите. Бреша повярва в своите шансове и в 67-ата минута намали изоставането си чрез Марио Балотели. Италианският национал сбъдна мечтата си да реализира за любимия си клуб, след като превърна в гол асистенция на Сандро Тонали.

До края Бреша игра по такъв начин, че не заслужаваше да загуби в Неапол. Гостите обаче така и не преодоляха повторно Давид Оспина и в крайна сметка инкасираха четвърто поражение от началото на кампанията.

Интер победи Сампдория с 3:1 в Серия "А"