Ювентус постигна своя трети пореден успех в Серия "А". Този следобед "Старата госпожа" се справи с последния СПАЛ, надвивайки го с 2:0. По този начин селекцията на Маурицио Сари временно измести Интер от първото място в Калчото. По-късно тази вечер "нерадзурите" гостуват на Сампдория.

Двубоят на "Алианц Стейдиъм" ще бъде запомнен с историческия рекорд поставен от Джиджи Буфон. Днес легендарният страж изигра своя мач №903 за "бианконерите", с което се превърна в абсолютен №1 по този показател в Калчото.

Снимка 445038

Източник: EPA/БГНЕС

Самият двубой предложи мач на една врата, в който Юве пропусна изключителен на брой положения пред храбрия Етрит Бериша.

Първото попадение падна точно преди почивката, когато Миралем Пянич за пореден път демонстрира страхотното си умения да шутира голово от средна дистанция. В 78-ата минута пък Кристиано Роналдо беляза завръщането си на терена след контузия с точен изстрел в мрежата на СПАЛ. Португалецът получи отлично центриране от Дибала и с глава оформи крайния резултат.

В следващия кръг на Ювентус предстои голямо дерби с Интер. СПАЛ пък ще мери сили с Парма.