Турнир: Копа Италия Стадион: Зрители:
90+2′

Разгромна победа за столичани.

89′

ГООЛ! Втори гол за Раджа Наинголан. Пероти финтира по лявото крило и центрира зад защитата. Белгиецът се озова сам и с глава преодоля най-добрия играч на гостите Пуджионе.

82′

Пероти стреля технично от ляво. Топката прелетя покрай далечната греда. Този път Пуджионе не реагира.

78′

Марио Руи излиза. Емерсон ще доиграе мача за домакините.

78′

Павлович ще запише няколко минути на мястото на Додо.

76′

Мюриел почти се измъкна, но беше изпреварен от защтник. Почетният гол виси на косъм.

74′

Пуджионе спаси удар на Тоти и предотврати един „легендарен" гол.

71′

Шик вкара топката във вратата на Рома, но съдията свири засада и отмени гола.

68′

Линети излиза, Прает ще играе малко повече от 20 минути.

67′

Пероти смени Ел Шарауи. Голмайсторите ги сменят. Спалети очевидно е решил, че мачът е приключил.

62′

Партито започна. А както знаем без Тоти няма парти. И Тоти смени Джеко.

62′

Будимир отстъпи мястото си на Шик.

61′

ГОООЛ! Ел Шарауи вкара прекрасен индивидуален гол. Той получи дълъг диагонален пас на лявото крило, пребори се с един защитник, финтира втори и прехвърли Пуджионе.
Рома е вече на четвъртфинал срещу Чезена.

60′

Будимир пропусна да намали отблизо. Ударът му мина до лявата греда на вратата на Рома.

57′

Джеко шутира от границата на полето. Пуджоне направи поредното спасяване, предотвратяващо разгром за неговия отбор.

Снимка 274048

55′

Джеко стреля с глава с гръб от ляво. Топката се отклони от левия стълб на Пуджионе. Домакините изпуснаха да решат всичко.

47′

ГООООЛ! Едвин Джеко получи топката от ляво в полето и преодоля Пуджони за 2-0. Рома е вече с единия крак на четвъртфинал

45′
45′

Първото полувреме завърши без никакво добавено време.

44′

Удар на Ел Шарауи беше избит от вратаря на Сампдория.

42′

Играчите на Рома се върнаха да пазят резултата. Лучано Спалети иска да се оттегли с аванс на почивката.

39′

ГООЛ! Раджа Наинголан стреля от дъгата пред полето и с красив удар прехвърли вратаря на домакините.

38′

Натиск на Рома след фаул изпълнен от Де Роси. Защитници на Сампдория блокираха на два пъти удари на нападателите.

34′

Много силен удар на Де Роси извън полето. Пуджионе отново се оказа на висота и изби удара до дясната си греда.

29′

Роси подаде на Ел Шарауи пред полето. Вторият шутира, но Амузие се разтегна на дясно и спаси.

25′

Паредес стреля силно в гредата. Добавката нямаше сила и вратаря улови. Голлиния технологията показа, че топката е тупнала пред голлинията.

21′

Наинголан влезе в полето на гостите от дясно, но после подаде назад и остротата на атаката се загуби.

19′

Гостите изравниха играта и вече гледат смело напред.

17′

Пряк свободен удар за гостите. Хуан Хесус центрира от дясно, но защитата успя да изчисти и да предотврати опасността.

10′

Удар на Фернандеш отдалече. Счесни няма проблеми и лови топката.

6′

Рома настоява на атаките от ляво. Гостите са се отдръпнали и се опитват да отразят началния домакински натиск.

2′

Първа опасна атака за домакините. Центрирането от ляво прелетя над защитата на Сампдория.

1′

Започна големият мач в италианската столица.

Константинос Манолас Андреа Тоцо

Рома и Сампдория ще излъчат последния четвъртфиналист за Копа Италия.

Победителят ще има прекрасната възможност да домакинства на Чезена и почти сигурно да се класира сред четирите най-добри в турнира.

Рома е само на точка зад лидера Ювентус в Серия А макар и с мач повече. Ангажиментите в мачовете за Купата може да утежнят програмата на отбора.

Сампдория е на 13-то място с 24 точки. Отборът е много над зоната на изпадащите. В италианското първенство има три отбора, които са открояващо по-слаби от останалите: Палермо с 10 точки и Кротоне и Пескара с по 9 точки.

Това дава възможност на отбора от Генуа да съсредоточи своите усилия в мачовете за купата.