Отборът на Милан продължава да затъва сериозно. „Росонерите" записаха 6-а загуба от началото на сезона, след като в двубой от 12-ия кръг отстъпиха с 1:3 пред Фиорентина. Гостите изиграха много силен двубой и напълно заслужеха трите точки, които ги доближиха до третата позиция в класирането.

От своя страна Милан е съвсем близо до опасната зона, а предвид предстоящите двубои с Наполи (гост) и Ювентус (домакин), нищо чудно съвсем скоро да се озоват в нея. Домакинската загуба допълнително разклаща стола на Масимилиано Алегри, който ще бъде жестоко критикуван през седмицата.

Фиорентина изигра отлично първо полувреме и напълно заслужено се оттегли за почивка с преднина от два гола. Алберто Акуилани, който през миналия сезон игра за Милан, откри резултата в 10-ата минута. Лука Тони свали добре с глава към полузащитника, който от десетина метра с удар с левия край не остави шанс на Абиати.

В 35-ата минута Милан получи право да изпълни дузпа за нарушение срещу Пато. Играчите на Фиорентина дълго оспорваха решението на арбитъра, за което Факундо и Борха Валеро получиха жълти картони. Зад топката застана потърпевшият Пато, който обаче би високо над вратата.

В минутите до края на полувремето Фиорентина вкара втори гол. Валеро като на шега премина през Монтоливо и Мексес в полето и от 5-6 метра с левия крак се разписа за 0:2.

Още на почивката Масимилиано Алегри направи две промени, като пусна в игра Пацини и Боян за сметка на Пато и Емануелсон.

В 49-ата минута домакините бяха близо до гола, но ударът на Боатенг с глава облиза дясната греда.

Натискът на Милан след почивката даде резултата в 59-ата минута, когато Пацини върна домакините в двубоя. След удар на Мексес с пета, топката се отби в гредата и се върна към Пацини, който на празна врата се разписа за 1:2.

В следващите минути "росонерите" се опитаха да засилят натиска, но трудно достигаха до чисти положения. 3 минути преди края на двубоя интригата приключи. Влезлият като резерва Ел Хамдауи се разписа с брилянтен гол и подпечата успеха на своя отбор.

МИЛАН - ФИОРЕНТИНА 1:3

0:1 Акуилани (10')

0:1 Пато (35'-пропусната дузпа)

0:2 Валеро (38')

1:2 Пацини (59')

1:3 Ел Хамдауи (87')

МИЛАН (4-2-3-1): Абиати, Де Шилио, Мексес, Бонера, Констант, Амброзини (75' Робиньо), Монтоливо, Емануелсон (46' Боян), Боатенг, Ел Шаарави, Пато (46' Пацини).

ФИОРЕНТИНА (3-5-2): Вивиано, Ронкалия, Родригес, Савич, Куадрадо, Акуилани (64' Матиас Фернандес), Пизаро, Валеро, Паскуал, Ляич (56' Ел Хамдауи), Тони (75' Касани).