Дженаро Гатузо стартира по възможно най-неприятния начин треньорската си кариера начело на Милан. "Росонерите" стигнаха едва до 2:2 срещу последния Беневенто, който до днес нямаше дори и точка в своя актив. Гостите изиграха доста слаб мач, в който може би ремито беше и най-справедливият резултат.

Милан на два пъти повеждаше в мача чрез Бонавентура и Калинич, ала хората на Роберто Ди Дзерби така и не бяха сломени. В 50-ата минута Пушкаш направи 1:1, а в 95-ата настъпи и изключителната сензация, след като стражът Бриньоли се беше включил в атака и с глава фиксира историческото за неговия тим 2:2.

Снимка 327045

Равенството остави Милан на седмото място с актив от 21 точки, на цели 17 от временния лидер Наполи....

Милан стартира двубоя на "Чиро Вигорито" с агресия и огромна доза желание, така както импонираше и на новия им старши-треньор Дженаро Гатузо. Всичко това доведе до отлично голово положение, което обаче не бе реализирано от централния нападател - Никола Калинич.

Ювентус победи Наполи с 1:0

Люто дерби на "Сан Паоло" нямаше, пестелив Ювентус скъси дистанцията с Наполи (ВИДЕО)

"Бианконерите" са само на точка зад лидера в класирането

Четвърт час след първия съдийски сигнал на Мариани, "росонерите" изгубиха средата на терена и Беневенто беше отборът, диктуващ събитията на терена. Пред вратата на Джиджи Донарума се завихриха няколко опасни мелета, които обаче така и не завършваха с опасен изстрел.

Снимка 327042

Публиката на "джалоросите" беше близо до триумф в 32-ата минута, когато отличен пробив на Марко Д"Алесандро завърши с центриране към спринтиращия на далечната греда Виторио Паригини. Халфът насочи топката с глава, но така и не намери опразнения от Донарума ъгъл.

Типично за голям отбор, Милан извлече своето малко преди почивката. Франк Кесие демонстрира изключителен характер и от аутлинията отправи центриране, което възцари сериозен хаос пред вратата на Бриньоли. Най-хитър от тази ситуация се оказа Джакомо Бонавентура, който отблизо с глава направи 0:1.

Радостта за "росонерите" обаче не бе особено дълга, тъй като в 49-ата минута Беневенто изравни резултата. Отбита топка от корнер се превърна в бомбен шут дело на Чибса, който бе отразен по фамозен начин от Донарума. На точното място обаче се оказа преминалият през Интер - Пушкаш, направил за кеф на тифозите 1:1.

Снимка 327044

Случилото се не доведе до сериозен спад в играта на Милан и седем минути по-късно, гостите отново си върнаха водачеството. Никола Калинич наказа "джалоросите" в типичния си стил, след като превърна в попадение едно акуратно центриране на Джакомо Бонавентура.

Рома победи СПАЛ с 3:1

Рома нанесе тежък удар на СПАЛ (ВИДЕО)

Новакът в Серия "А" прекрати "възходящата" си серия

Положението на гостите стана доста комплицирано, след като в 75-ата минута останаха с човек по-малко. Алесио Романьоли за втори път видя жълтия цвят на картона и така остави съотборниците си с човек по-малко. Въпреки това, "росонерите" можеха да решат всичко с трети гол в своя полза. Центриране на Сусо от корнер бе отиграно от Франк Кесие, но коженото кълбо премина на сантиметри от дясната греда.

И когато всички в лагера на Милан си мислеха, че победата им е сигурна, на "Чиро Вигорито" се стигна до нещо велико! Стражът на Беневенто Алберто Бриньоли се беше включил при последния шанс на "джалоросите" да се доберат до точките. Вратарят се пребори за отлична позиция и с глава хвърли в дива радост всички обичащи скромния клуб. Така домакините стигнаха до историческата си първа точка в Серия "А", а пък треньорският дебют на Дженаро Гатузо се превърна в пълен провал.

Снимка 327043

В следващия кръг на Милан предстои тежко гостуване на съседите в класирането Болоня. Беневенто пък ще търси първа победа в шампионата, този път срещу Удинезе.

БЕНЕВЕНТО - МИЛАН 2:2

0:1 Бонавентура (38"), 1:1 Пушкаш (50"), 1:2 Калинич (57"), 2:2 Бриньоли (90+5")

СТАДИОН: "Стадио Чиро Вигорито"

СЪДИЯ: М. Мариани

БЕНЕВЕНТО: Бриньоли, Коста, Ди Киара, Джимисти, Летиция, Д"Алесандро, Мемушай, Чибса, Каталди, Пушкаш, Паригини (резерви: Белец, Дел Пинто, кода, Виола, Гиамфи, Венути, Кануте, Ломбарди, Антей, Гравилон, Бринола)

МИЛАН: Донарума, Бонучи, Мусакио, Родригес, Романьоли, Монтоливо, Бонавентура, Кесие, Калинич, Борини, Сусо (резерви:Донарума, Сторари, Калабрия, Андре Силва, Гомес, Сапата, Абате, Билия, Антонели, Кутроне, Локатели)