Милан остава без победа през 2015 година. В мач от 18-ия кръг на Серия „А", „росонерите" завършиха наравно 1:1 като гости на Торино. Отборът на Пипо Индзаги бе с човек по-малко през цялото второ полувреме, като удържаше преднината си в резултата почти до самия край.

Реално погледнато, повече за ремито трябва да съжаляват „биковете", които имаха инициативата през почти целия двубой и създадоха много положения.

Мачът обаче започна по фантастичен начин за гостите, след като Жереми Менез си изработи дузпа след само 120 секунди игра. Самият французин застана зад топката и не сбърка, давайки аванс на игралите в жълто и зелено „росонери".

Домакините реагираха като ужилени и Гаци изпусна да изравни малко по-късно, а в 30-ата мин удар на Дармиан с глава срещна и гредата.

В самия край на полувремето Де Шилио получи втори жълт картон и остави тима си с десет души на терена. Секунди след това Глик изпусна да огорчи Лопес, засичайки подаване от корнер.

След почивката Торино обсади вратата на Милан и в 60-ата мин Мартинес също бе близо до изравняване. Четвърт час по-късно Бенаси също изпусна да се разпише.

Все пак логичното се случи в 81-ата мин, когато Камил Глик засече центриране от корнер на Перес и донесе точката на Торино.

След това реми, Милан остава на 7-мо място с 26 точки, но надеждата за класиране в Топ 3 все още е жива, тъй като Лацио и Наполи са само с 4 точки преднина.

ТОРИНО - МИЛАН 1:1
0:1 Менез (3'-д)
1:1 Глик (81')
Червен картон: Де Шилио (45')

ТОРИНО: Падели, Максимович, Глик, Морети, Перес, Вивес (56 Ел Кадури), Гаци, Фарнеруд (68 Бенаси), Дармиан (81 Лескано), Мартинес, Куалиарела

МИЛАН: Диего Лопес, Де Шилио, Мексес, Рами, Армеро, Монтоливо, Де Йонг, Мунтари (55 Поли), Нианг (45+4 Абате), Менез (79 Алекс), Бонавентура