Отборът на Милан записа трета поредна победа в първенството на Италия, след като в последен мач от 32-ия кръг надви като гост с 2:1 Дженоа. По този начин момчетата на Кларънс Зеедорф събраха на сметката си 45 точки и се доближиха само на 5 от петия в класирането Интер.

„Росонерите" започнаха по-организирано срещата и напълно заслужено поведоха в резултата в 20-ата минута. Кака изведе Таарабт на стрелкова позиция, последният отправи много точен удар с десния крак и не остави шанс на Перин - 0:1. До края на първото полувреме инициативата бе на страната на „грифоните", но до изравнителен гол така и не се стигна.

Втората част също започна с натиск на Дженоа, но Милан, противно на логиката, вкара втори гол.В 56-ата минута Таарабт изведе Хонда, който се освободи от бранител на домакините, след което технично прехвърли Перин за 0:2. Това беше първи гол за японеца в Серия „А".

В 73-ата минута Дженоа най-после отбеляза гол. След центриране от корнер Марко Мота отправи силен удар, топката срещна гредата, след което се отби в тялото на Абиати и влезе в мрежата - 1:2. До края на мача домакините се опитаха да се доберат до точка, но Абиати на два пъти показа рефлекс и предотврати сигурни голове.