Милан и Рома не се победиха и завършиха драматично 2:2 в среща от 17-ия кръг на Серия "А".

Головете за домакините на "Сан Сиро" забиха Пиер Калюлю (30) и Томазо Побега (77), точни за римляните бяха Рожер Ибаньес (87) и Тами Ейбрахам (90+3).

След това равенство "росонерите" събраха 37 точки и вече са на седем от Наполи и първото място. Рома от своя страна остава на шеста позици с 31 пункта.

Сампдория - Наполи 0:2 в мач от Серия "А"

Наполи не срещна проблеми при визитата си на Сампдория

Вижте подробности

В 29-ата минута Диас стреля от дистанция, а Руи Патрисио изби в корнер. При последвалото центриране Пиер Калюлю отправи неспасяем удар с глава и така откри резултата в полза на домакините.

Около четвърт час преди края Леао намери с пас непокрития Побега, който отбеляза първия си шампионатен гол за "росонерите".

Всичко в мача изглеждаше ясно, но "вълците" съумяха да върнат едно попадение в 87-ата минута с първия си точен удар в мача, след като Рожер Ибаньес се разписа с глава след изпълнение на корнер.

Голямата драма се случи в третата минута на добавеното време. При центриране от фаул Чиприан Татарушану изби шута на резервата Неманя Матич, но със своята добавка Ейбрахам беше точен и оформи крайното 2:2.

Милан - Рома 2:2