Наполи постигна лесна победа над Сампдория с 2:0 като гост и отново води със 7 точки преднина на върха в Серия "А". Виктор Осимен и Елиф Елмаз от дузпа 10 минути преди края осигуриха успеха на неаполитанците, които вече имат 44 точки. С 37 на 2-ата позиция е Ювентус.

Домакините от Сампдория, които завършиха срещата с 10 души, след като в 38-ата минута Томас Ринкон беше отстранен с червен картон.

Срещата започна с доста емоционални моменти, като преди началото на срещата стадион Мараси видя почит към починалия през седмицата герой Джанлука Виали. Старши треньорът на домакините Деян Станкович пък със синовете на Синиша Михайлович, който си отиде от този свят след борба с коварно заболяване, вдигнаха и фланелката на сърбина. Президентът на Дория Марко Лана, съотборник с Виали, също излезе с фланелката на Джанлука.

Лацио - Емполи 2:2 в мач от италианската Серия "А"

За ЧРД: Емполи развали празника на Лацио, стопявайки пасив от 2 гола на "Олимпико"

Вижте подробности

Срещата започна с доста спорна дузпа още в 6-ата минута, когато Андре Франк-Замбо се подхлъзна в наказателното поле и се отклони в глезена на Никола Муру. Съдията даде дузпа, но вратарят Емил Аудеро спаси удара на Матео Политано.

В 19-ата минута обаче Осимен откри резултата, след като получи подаване от Марко Руи извън наказателното поле и вкара своя 10-и гол от началото на сезона. След това Осимен извади от игра и Ринкон, който го фаулира с цената на червен картон.

Десетина минути преди края гостите получиха още една дузпа, този път заради игра с ръка на Роналдо Виейра. Съдията още един път гледа повторение на монитора от системата ВАР и посочи точката, като сега Елмаз не сбърка и оформи крайния резултат.