Отборът на Милан сложи край на лошата си серия и все още продължава да бъде в борбата за класиране в зона "Шампионска лига". Тази вечер "росонерите" надделяха трудно с 2:1 при домакинството си на Болоня.

По този начин селекцията на Дженаро Гатузо се изкачи до петото място във временното класиране и до последно ще води битка с Рома, Торино и Аталанта за заветната позиция в Топ 4.

Снимка 421869

Източник: EPA/БГНЕС

Двубоят на "Сан Сиро" ще бъде белязан и от двете принудителни смени за домакините, които без време трябваше да заменят травмираните Лукас Билия и Хакан Чалханоглу.

"Росонерите" поведоха малко преди почивката, когато тифозите бяха зарадвани от Сусо. Испанецът в типичния си експлозивен стил слаомира през центъра на съперниковата отбрана, след което отправи плътен шут, не оставил шанс на Лукас Скорупски.

В 67-ата минута преднината на миланистите беше удвоена от появилия се принудително Фабио Борини. Универсалният футболист се оказа на точното място и сътвори голова добавка след недостатъчно добро спасяване на вражеския страж.

Гостите на Синиша Михайлович се върнаха в мача с настъпването на 73-ата минута, когато бившият футболист на Милан - Матиа Дестро наказа някогашните си работодатели, бидейки оставен напълно непокрит малко пред Джиджи Донарума.

Болоня получи необходим импулс в 75-ата минута, когато гостите останаха с човек повече. Лукас Пакета си изкара втори жълт картон и реферът Марко Ди Бело принудително го изпрати под душовете.

Снимка 421870

До края стремежите на Болоня не стигнаха до изравнителен гол. Все пак нещо се случи! Никола Сансоне изравни битката при червените картони, след като получи втори жълт дълбоко в добавеното време.

В следващия кръг Милан гостува на закъсалия Фиорентина. Болоня пък приема у дома Парма.