Рафаел Леао се разписа два пъти, за да увеличи надеждите на Милан за класиране в Шампионската лига, а "росонерите" донесоха четвърта загуба на Лече в Серия А след успех с 2:0 на "Сан Сиро".

Милан пое контрола над играта в началото, а в 14-ата минута тимът получи дузпа. Тео Ернандес беше спънат в наказателното поле от Федерико Баширото. Първоначално Даниеле Чифи не се поколеба да посочи бялата точка, но първоначалното решение беше отменено след намеса на системата за видеоарбитраж ВАР.

В 40-ата минута Леао вкара третия си гол в три мача срещу този съперник с глава след центриране на Тонали.

Милан продължи да доминира, но едва в 75-ата минута Рафаел Леао направи 2:0 с удар в долния ъгъл.

След успеха Милан събра 56 точки и заема петото място в класирането. Седмата загуба от осем двубоя не облекчи проблемите на Лече с изпадането, тъй като отборът на Марко Барони е на две точки над зоната на отпадане, на 16-о място с 28 точки.

Удинезе - Кремонезе 3:0 в мач от Серия "А"