Лидерът в Калчото - Милан, се завърна на победния път. В съботния следобед момчетата на Стефано Пиоли стигнаха до труден успех с 2:1 при гостуването си на Болоня. Битката на "Ренато Дал"Ара" премина през доста емоционални мигове, белязани от червен картон за Синиша Михайлович, две дузпи и три попадения.

Беневенто официално привлече аржентински национал

Адолфо Гаич идва от ЦСКА (Москва)

Милан не бави своя опонент и веднага започна с търсенето на гола. Мощен шут на Тео Ернандес от фаул принуди Скорупски да спасява със сетни усилия, при това и с помощта на гредата.

В 24-ата минута бранителят на домакините Мичел Дайкс задържа свой опонент в наказателното поле и реферът беше безкомпромисен - дузпа за Милан. С отговорната задача се нагърби Златан Ибрахимович, който обаче отново имаше проблеми от бялата точка. Скорупски се намеси перфектно, но за негов ужас, Анте Ребич се оказа на точното място и сътвори головата добавка за "росонерите".

Девет от Фиорентина едва не победиха Торино като гости, отменени голове, три греди и намеси на ВАР

Истински екшън за старт на 20-ия кръг от Серия "А"

До паузата Болоня направи достатъчно атаки, за да стигне до ремито, но Орсолини, Сансоне и Домингес, не можаха да преодолеят отличния Донарума.

Началото на втората част донесе множество емоции. Главният арбитър отсъди втора дузпа за Милан, този път заради игра с ръка на Адама Соумаоро. Това вбеси наставника на домакините Синиша Михайлович, който беше изгонен с директен червен картон. Скандалните мигове обаче не притесниха Франк Кесие да отбележи за 0:2.

Шефовете на Милан повишиха тон на Златан

Поискаха му обяснение за скандала с Лукаку

Девет минути преди края, на "Ренато Дал"Ара" отново стана интересно. Бившият миланист Андреа Поли напомни защо преди време носеше екипа на гранда, след като демонстрира отлична техника и матира Донарума от границата на наказателното поле.

До края, Милан доста потрепери за трите точки, като в последните секунди Донарума трябваше да прави и невъзможното, за да отрази изстрел на Роберто Сориано.

В следващия кръг Милан приема на "Сан Сиро" - Кротоне. Болоня гостува на Парма.

Интер победи Милан с 2:1 за Купата на Италия