Торино успя да изтръгне равенство от Фиорентина в първия мач от 20-ия кръг на Серия "А".

"Виолетовите" едва не се наложиха с минималното 1:0, въпреки че финишираха срещата с 9 футболисти на терена, а в края на мача и още един техен представител, само че от резервната скамейка, също видя червения цвят на картона.

В последните мигове от сблъсъка обаче Андреа Белоти оформи крайното 1:1.

Снимка 516290

Източник: Twitter

Автор на попадението за "виолетовите" стана ветеранът Франк Рибери, който се разписа при отлична, красива акция на състава си в 67-ата минута на двубоя.

Тогава многоходова атака изведе французина очи в очи с вратаря, той преодоля и него, а със силния си изстрел и двамата бранители, които се опитаха да го спрат.

Силата на удара му се оказа определяща, като топката се отби в тялото на защитник и влетя в мрежата.

Джанлука Палиука лично е препоръчал Иван Андонов на Фиорентина

Италианска легенда лично е препоръчал Андонов на Фиорентина

Младият български страж вече има договор с "виолетовите"

Общо трите показани червени картона бяха "гарнирани" и с три греди - две за Торино, както и една за "виолетовите".

На два пъти пък системата за видеоповторения ВАР се намесваше решително, като това се случваше все в полза на домакините. В единия случай това доведе до червен картон - на Гаетано Кастровили, а в другия - до отмяна на попадение за гостуващия състав.

Фиорентина с победа номер 5 в Серия "А", справи се с последния

Успех с 2:1 за "виолетовите"

В 88-ата минута Андреа Белоти най-после пречупи съперника, като след балонно центриране в полето на опонента успя да се разтегне максимално и да засече топката в целта за оказалото се и крайно 1:1.

Продължението от 7 минути към редовните 90 не доведе до нова промяна в резултата.

Валери Божинов: Иван Андонов може да стане важен играч на Фиорентина

"Той е млад вратар, тихо момче, което не говори много"

Така Торино остава 17-и, а Фиорентина 12-и в таблицата с временното класиране.

Съставът на домакините е голямото разочарование в елита този сезон, като е постигнал само два успеха от старта на новия шампионат.