Милан спечели гостуването си на СПАЛ в двубой от 24-ия кръг на италианската Серия "А". Мачът на стадион "Паоло Маца" завърши при резултат 0:4.

Две попадения за гостите отбеляза Патрик Кутроне. Той бе точен във втората и в 65-ата минута на сблъсъка. Третото реализира Билия, разписал се малко преди края на мача, а в последната минута и Борини вкара за 4:0.

Кутроне откри резултата малко след изтичането на първите 90 секунди от сблъсъка, като се възползва от не особено добре избит изстрел към вратаря на съперника и бутна кълбото в мрежата от близка дистанция.

По същия начин се развиха нещата за него и малко след час игра, когато отново той бе на точното място, в точния момент, за да вкара за 2:0.

3:0 направи Билия, разписал се в 73-ата минута. Той открадна топката от защитник и я прати покрай тялото на излезлия напред страж на опонента за "класиката" в сблъсъка.

Крайното 4:0 оформи Борини, с прецизен изстрел по диагонал от близка дистанция, минута преди края на срещата.

Милан пристига в България в Деня на влюбените

"Росонерите" кацат във Варна

Милан не познава вкуса на поражението в Серия "А" от коледните празници насам.

В представянето си на чужд терен обаче "росонерите" все още са далеч от очакванията на фенове и ръководство.

Треньорът Дженаро Гатузо имаше проблеми с крайните си защитници преди гостуването, днес, тъй като Андреа Конти, Давиде Калабрия и може би Лука Антонели не можеха да вземат участие.

Дженаро Гатузо: Андре Силва може много повече

Гатузо: Андре Силва може много повече

"Виждам способностите му"

Новакът СПАЛ вече седем поредни двубоя няма победа в Серия "А" и преди началото на кръга попадна в зоната на изпадащите, изпреварвайки само Верона и Беневенто.

В изиграни 23 мача до този момент през сезона тимът има само три записани победи, което е повече от недостатъчно.