Милан триумфира над Ювентус в голямото дерби на победи на 9-ия кръг на Серия А.

"Росонерите" се наложиха с 1:0 на "Джузепе Меаца" и по този начин прекъсна серията си от девет поредни загуби във всички турнири от "старата госпожа".

Победният гол за домакините вкара 18-годишния Мануел Локатели (65), който се превръща в любимец на феновете.

С успеха Милан се изкачи на 2-ро място в класирането с 19 точки, само на 2 т. от Юве. Рома може да настигне Милан в таблицата, ако утре победи Палермо в Рим.

Атаката на домакините поведе голмайсторът им Карлос Бака, подпомаган М"Байе Нианг и Сусо. Треньорът на "бианконерите" Макс Алегри пък заложи на атомното си нападение Гонсало Игуаин - Пауло Дибала, а Ернанес беше предпочетен в средата на терена пред Марио Лемина.

В днешния мач, торинци започнаха по-добре и имаха няколко опасни положения пред Джанлуиджи Донарума. Младокът обаче се справи блестящо. В 34-ата минута обаче той не успя да се наложи и Миралем Пянич се разписа, но голът беше отменен заради много спорна засада.

След почивката нямаше много чисти положения пред двете врати. В 65-ата минута,  при атака по дясното крило Суса върна назад към Лукатели, който с безпощаден удар в далечния горен ъгъл едва не скъса мрежата за 1:0.

Милан - Ювентус 1:0

Голмайстор: 1:0 Лукатели (65)

Милан: Донарума, Де Шилио, Романьоли, Палета, Абате, Бонавентура, Локатели (81-Гомес), Куцка, Нианг (69-Поли), Сусо, Бака

Ювентус: Буфон, Бенатия (75-Манджукич), Бонучи, Бардзали, Алвеш, Кедира, Ернанес (86-Стураро), Пянич, Сандро, Дибала (33-Куадрадо), Игуаин