Милан направи 1:1 като гост на Сампдория в Генуа и продължи традицията да завършва наравно в последните си двубои.

Това е трето поредно равенство в първенството и общо четвърто.

Мениджърът на “росонерите” Карло Анчелоти пусна в атака дуото Алберто Джилардино и Филипо Индзаги, а Андреа Пирло получи почивка.

Първото полувреме завърши 0:0.

Емилиано Бонацоли изведе домакините напред в резултата в 69-ата минута.

Пиери напредна отляво и центрира в наказателното поле, където оставеният абсолютно сам Бонацоли с глава разстреля Дида.

В 77-ата минута Карло Анчелоти пусна в игра Каха Каладзе на мястото на разочаровалия в този мач Марек Янкуловски.

Грузинският футболист изравни резултата в 85-ата минута на срещата и донесе едната точка за миланския гранд. Голът стана след ъглов удар изпълнен от Кристиан Броки и Каладзе изпревари Дзенони и фиксира крайния резултат в срещата - 1:1.

В друга среща от кръга Сиена победи Месина с 3:1, като двубоя ще се запомни с трите червени картона показани от главния арбитър. Кордова и Копола бяха изгонени от Месина, а Кандела заслужи също червения цвят на картона от домакините.