Жуниор Месиаш центрира към Оливие Жиру, който с глава прати топката над вратата.

Жуниор Месиаш дръпна спусъка от средно разстояние. Топкта мина над напречната греда.

Раде Крунич излиза, Алексис Салемакерс влиза на негово място.

63′

Брахим Диас е заменен от Оливие Жиру.

59′

Гостите разиграват топката помежду си и търпеливо търсят пролука в съперниковата защита.

54′

Станислав Лоботка заменя Диего Деме.

51′

Андреа Петаня стигна до стрелкова позиция след отлично извеждащо подаване, но Фикайо Томори се намеси в последния момент и изчисти в корнер.

49′

Ибрахимович получи хубав пас в пеналтерията и шутира от малък ъгъл. Давид Оспина обаче реагира блестящо и спаси.

Снимка 557862

46′

Начало на втората част.

45′

Край на първото полувреме.

43′

Пьотр Желински шутира от границата на наказателното поле, но топката прелетя високо над напречната греда.

34′

Избита топка стигна до краката на Алесандро Флоренци, който отправи далечен снаряд. Топката обаче профуча покрай дясната греда.

Снимка 557861

33′

Джовани Ди Лоренцо получава жълт картон.

18′

Златан Ибрахимович засече с глава центриране на Фоде Бало Туре около точката на дузпата, но прати топката встрани от дясната греда.

Снимка 557863

14′

Ди Лоренцо изглежда е добре и ще може да продължи.

13′

Играта е спряна, тъй кат Джовани Ди Лоренцо е на тревата и изпитва болки.

12′

Кевин Малкюи се втурна на пробив, но не успя да стигне до опасност, тъй като защитник на Милан успя да се намеси.

5′

ГОЛ! Елиф Елмас! Футболистът засече центриране от ъглов удар и с глава отблизо прати топката в долния десен ъгъл.

Снимка 557860

1′

Татарушану

Отборите на Милан и Наполи се изправят един срещу друг в дербито от неделната програма на Серия "А". Няколко кръга преди настоящия 18-ти такъв, грандовете деляха първо място във временното класиране и вече открито говореха за Скудетото. Тотален срив в техните редици доведе до спад в позициите, а от това се възползва Интер, който с брилянтна серия от победи се настани на върха.

Удинезе разби като гост опашкаря Каляри

Без напрежение

Домакините от Милан са на второ място във временното класиране, но определено разочароват с последните си двубои. Селекцията на Стефано Пиоли е на четири точки от градския си опонент, а непостоянството на "росонерите" си личи актива им за изминалите 30 дни - 2 загуби, 2 победи и равенство.

Ситуацията в редиците на Наполи е още по-зле. Лучано Спалети изпусна контрола над "партенопеите", които са в серия от три мача без победа и две последователни загуби. Поради този факт, битката на "Сан Сиро" се явява изключително важна за шампионските амбиции и на двата отбора. Нещо повече, мястото им в Топ 4 вече дори не изглежда и чак толкова сигурно...

Аталанта - Рома 1:4 в мач от Серия "А"