Отборът на Лацио спечели с 3:2 голямото дерби на Рим срещу Рома. Както обикновено се случва в двубоите между двата отбора, главният арбитър имаше доста работа, като освен няколко жълти картони показа и два червени.

Големият лидер на „вълците" - Даниеле Де Роси, предаде своя отбор и получи директен червен картон в края на първата част, след като удари съперник. В края на срещата капитанът на символичните домакини - Стефано Маури също напусна терена, възстановявайки численото равенство на терена.

Любопитното е, че победата е трета поредна за Лацио в дербито на Вечния град. Миналият сезон „орлите" спечелиха два пъти с по 2:1. И в двата двубоя Рома завършваше в намален състав.

Новоизгряващата звезда на Рома - Ерик Ламела изведе „вълците" напред в резултата в 9-ата минута, хвърляйки в екстаз тифозите на гостите. Това беше шести пореден двубой, в който аржентинецът се разписва!

Очаквано домакините се опитаха да наложат натиск и бързо да върнат попадението, но отбраната на Рома се справяше сравнително добре. Все пак на два пъти удари на Клозе и Ернанеш профучаха покрай вратата.

10 минути преди края на първата част бившият младежки национал на Италия Антонио Кандрева изравни резултата, след като изпълни поредния си специалитет от свободен удар. Попадението окрили домакините, които успяха да осъществят пълен обрат още преди почивката. Миро Клозе получи страхотен пас от Ернанеш и останал сам срещу стража на съперника не сгреши - 2:1.

В последната минута на първата част положението на „джалоросите" се влоши допълнително. Даниеле Де Роси удари Стефано Маури и съдията не се поколеба да изгони 29-годишния полузащитник.

Още в началото на второто полувреме Лацио довърши съперника с трети гол. Разписа се капитанът Стефано Маури. С груба грешка пък се отчете Иван Пирис.

Повели убедително в резултата домакините намалиха оборотите и бяха наказани в 85-ата минута, когато Пянич върна един гол - 3:2. За повече обаче „вълците" нямаха нито сили, нито време. В минутите до края Маури си изкара втори жълт картон и също напусна терена, но Лацио взе своето.

ЛАЦИО - РОМА 3:2

0:1 Ламела (9')

1:1 Кандрева (35')

2:1 Клозе (43')

3:1 Маури (47')

3:2 Пянич (86')

ЛАЦИО: Маркети, Биава, Диаш, Конко, Лулич (Раду - 60), Ледесма, Гонсалес, Кандрева (Цана - 83), Маури, Ернанеш (Броки - 75), Клозе

РОМА: Гойкоечеа, Маркиньос, Бурдисо, Пирис, Балдзарети, Брадли, Де Роси, Флоренци (Маркиньо - 63), Ламела (Тахцидис - 46), Тоти (Пянич - 71), Освалдо

Червени картони: Де Роси (45'); Маури (85')