Лацио спечели дербито от 21-ия кръг на Серия „А" срещу Милан с 2:0. „Орлите" изиграха фантастични финални 15 минути на двубоя, в които отбелязаха и двата гола, дело на Ернанеш и Роки.

По този начин столичани охладиха шампионските страсти на Милан, които от своя страна изиграха най-слабия си мач от началото на сезона. Въпреки, че владееха повече топката, „росонерите" играха мудно в атака, като за 90 минути почти не успяха да затруднят вратаря на домакините Федерико Маркети.

През първото полувреме двубоят на „Олимпико" бе доста скучен, като единственото по-сериозно положение се откри пред Антонио Ночерино,, чийто удар с глава бе с лекота спасен от Маркети.

След почивката обаче стана интересно. Още в 46-ата минута главният съдия подмина чиста дузпа за Милан, след като не видя игра с ръка в полето на Андре Диаш. Малко по-късно и домакините претендираха за 11-метров наказателен удар за нарушение срещу Раду, но и този път арбитърът замълча.

Сякаш от нищото Лацио откри резултата в 76-ата минута. След грешка в защитата на Милан Роки пусна добре към Ернанеш, който от 10 метра прокара топката покрай Абиати - 1:0. Малко по-късно двамата повториха упражнението, но този път Ернанеш стреля в аут.

Милан очаквано се хвърли в атака, което предостави на домакините отлични възможности за бързи контри. При една от тях Лулич проби добре от ляво, намери в полето Томазо Роки, който с мощен удар оплете кълбото в горния десен ъгъл на вратата на Абиати - 2:0!

До края остана време само Ибрахимович да затвърди слабия си двубой с уникален пропуск, като от 4-5 метра не успя да намери вратата на домакините.

ЛАЦИО - МИЛАН 2:0

1:0 Ернанеш (76')

2:0 Роки (85')

ЛАЦИО (4-4-1-1): Маркети, Конко, Биава (50' Станкевичиус), Диаш, Раду, Алваро Гонсалес, Ледесма, Лулич, Матусалем, Ернанеш (88' Кандрева), Роки

МИЛАН (4-3-1-2): Абиати, Абате, Неста, Тиаго Силва, Месба, Амброзини (66' Емануелсон), Ван Бомел (79' Макси Лопес), Ночерино, Робиньо, Ибрахимович, Ел Шаарави (66' Зеедорф).