Отборът на Рома записа своя трети пореден успех в Калчото. Селекцията на Еузебио Ди Франческо постигна важен успех при домакинството си на Болоня с 1:0. Триумфът бе сътворен с голяма част от резервите на римския клуб, тъй като "звездите" бяха съхранени за предстоящия важен двубой срещу Челси в Шампионската лига.

В герой за "вълците" се превърна Стефан Ел-Шаарави, който реализира единственото попадение в мрежата на Да Коста.

Снимка 320613

Източник: twitter.com/OfficialASRoma

Най-важното събитие за този мач се случи в 33-ата минута. Лоренцо Пелегрини центрира от корнер. Грегоар Дефрел не успя да играе с глава, но притичалият зад него "Фараон" засече топката от ждроб и със зверска сила я прати в мрежата на "рособлу".

Победата за Рома можеше да бъде и по-изразителна, ако в 28-ата минута Един Джеко не бе стрелял над вратата. През втората част, гол на босненецът бе отменен правилно заради засада.

Болоня пък имаше един голям шанс още до почивката, но Алисон се справи брилянтно при изстрел от непосредствена близост.

"Джалоросите" остават на пето място във временното класиране с 24 пункта. Лидерите от Наполи са само на пет дистанция, но и с мач по-малко. В следващия кръг Рома гостува на Фиорентина, докато Болоня ще търси задължителен успех над Кротоне.

Ювентус победи Милан с 2:0 като гост

Ювентус се оказа твърде силен за Милан (ВИДЕО)