Лацио допусна изненадваща загуба в мач от 24-ия кръг на Серия А. „Орлите” отстъпиха с 1:3 от последния Катания. Загубата е точно преди важния мач с Лудогорец за Лига Европа. Това е първо поражение за тима откакто треньор е Едоардо Рея.

Така "небесносините" вече са на 7 точки от място в евротурнирите. Още в първата минута Мариано Иско изведе домакините напред.

Малко след това попадение на Кеко бе отменено заради засада. Лацио успя да изравни точно преди почивката, след като Маури с глава засече отлично подаване на Абдулай Конко.

В 48-ата минута Николас Споли се възползва от лоша намеса на Андре Диас и заби топката под гредата за 2:1.

Десет минути след това десният бек Перуци на празна врата направи 3:1. След този мач Лацио е на 10-ото място с 32 точки. Катания пък е 17-ата позиция с 19 точки.

КАТАНИЯ - ЛАЦИО 3:1
1:0 Мариано Джулио Ицко (1), 1:1 Стефано Маури (45+1), 2:1 Николас Федерико Споли (48), 3:1 Джино Перуци (58)