Лацио допусна обрат и загуби с 1:2 у дома срещу АЗ Алкмаар в първи мач от осминафиналите в Лигата на конференциите.

Италианците имаха превъзходство и Сергей Милинкович-Савич пропусна да открие резултата още във втората минута. Римляните поведоха след удар на Педро, който се разписа след подаване на Матия Дзакани в 18-ата минута.

Седем минути след това нов шут на Педро беше спасен от вратаря на гостите Матю Райън.

Нидерландците се добраха до равенството в последните секунди на първата част, когато Йеспер Карлсон подаде за Вангелис Павлидис и той прати топката във вратата на домакините.

Сари притеснен за играта на Лацио

Отборът му не е печелил от 24 януари

Веднага след това нов опит за гол на Милинкович-Савич беше отбит в гредата от Райън.

Седем минути след почивката Фелипе Андерсон пропусна да върне аванса за "орлите" и в 62-ата минута Милош Керкес се разписа за АЗ след пас на Карлсон, правейки пълен обрат.

Десет минути преди изтичане на редовното време отново Андерсон пропусна да възстанови равенството.

Срещата-реванш между двата отбора е през следващата седмица.