Турнир: Копа Италия Стадион: Зрители: 65678

Лацио надви вечния враг и вече мечтае за финал!

Лацио осъществява последната си смяна в мача.

85′
Франческо Тоти се появява в игра за Рома!

79′

ЕМЕРСОН! Въпреки слабото си представяне, футболистите на Рома можеха да стигнат до важен гол на чужд терен. Грешникът Емерсон можеше да се реваншира на своите след опасен негов изстрел. Топката се отклони коварно и залъга Старкоша. Албанецът обаче демонстрира перфектен рефлекс и извади своите в тази критична ситуация.

78′

ГОООЛ ЗА ЛАЦИО!!2:0!! ИМОБИЛЕ!! Съдбата веднъж спаси Рома от втори гол, но нищо не можа да спаси "джалоросите" в 78-ата минута. Емерсон действа изключително несериозно в своята половина и загуби от Балде Кейта. Сякаш на шега, юношата на Барселона навлезе мощно в полето на съперника, след което пусна отлично за връхлитащия Имобиле. За Чиро пък бе детска игра да се разпише от няколко метра!

76′
Лучано Спалети насърчава своите футболисти да действа далеч по-активно в предни позиции.

75′

Жълт картон за Старкоша, който бави играта.

68′

Разочаровалият с изявите си днес - Мохамед Салах отстъпва мястото си на Стефан Ел Шаарави.

67′

ОТМЕНЕН ГОЛ НА ЛАЦИО! Лацио стигна до втори гол в мрежата на Рома. Великолепното попадение на Чиро Имобиле обаче бе отменено поради засада.

Снимка 281283

66′

Балде Кейта заменя един от най-добрите на терена - Фелипе Андерсон.

64′

В игра за Рома се появява Диего Пероти. Напуска Леандро Паредес.

60′

МОМО САЛАХ ГРЕДА!! Рома отговори на предизвикателството с добра изява на звездата си Мохамед Салах. Тежкият му удар обаче намери страничната част на гредата до Старкоша.

58′

ПАРОЛО! Второто полувреме стартира по привидно спокоен начин, но вторият гол в мрежата на "вълците" бе въпрос на няколко сантиметра. Чиро Имобиле опита да финтира Манолас в наказателното поле на Рома. Бранителят обаче се справи и изчисти, но точно в краката на Марко Пароло, комуто зверски шут облиза външната страна на мрежата. Стражът на символичните гости Алисон нямаше никакъв шанс да спаси топката, ако тя бе намерила очертанията на вратата.

Снимка 281281

56′

Спокойно начало на второто полувреме. Лацио е видимо доволен от развитието на срещата, докато Рома така и не може да организира интересно положение пред Стракоша.

45′

ИГРАТА СЕ ПОДНОВЯВА!

45′

ПОЧИВКА!

41′

Жълт картон за Марко Пароло, който игра непозволено.

32′

ДЖЕКО! Отговорът на "вълците" можеше да бъде светкавичен и красноречив. Един Джеко се възползва от едно центриране и стреля с глава, мерникът му обаче не бе достатъчно акуратен и топката премина над горната греда.

Снимка 281279

30′

ГОООЛ ЗА ЛАЦИО!!!!МИЛИНКОВИЧ-САВИЧ!1:0!!! Тифозите на Лацио полудяха от радост в 30-ата минута, когато любимците им ги зарадваха с попадение. За пореден път символичните гости се провалиха при изнасянето на топката, което отвори възможност за бърза контра на "бианкочелестите". Фелипе Андерсон се възползва от своята скоростна техника, навлезе в наказателното поле на Рома, след което върна към връхлитащия Савич, който въпреки шпагатите на Строотман и Манолас успя да опъне мрежата на Алисон.

25′

ИМОБИЛЕ! Лацио промени подхода си към двубоя и започна да играе с по-дълги топки. Едно такова центриране бе овладяно от Андерсон, който хитро чукна с пета за Чиро Имобиле. Италианският национал не изгуби никакво време и отправи моментален изстрел, който бе спасен майсторски от Алисон.

24′

Раджа Наинголан опита своя специалитет, пробвайки от далечно разстояние Старкоша. За негова жалост, белгиецът нямаше такава "убийствена успеваемост", каквато имаше срещу Интер през уикенда.

20′

Стабилната отбрана на Рома допусна грешка и позволи на Стефан Милинкович-Савич да отправи опасен изстрел с глава, който бе спасен майсторски от бразилския национал Алисон Бекер.

Снимка 281285

13′

Централният защитник на Рома - Федерико Фацио опита да сюрпризира Старкоша след изстрел с глава. Албанският вратар обаче бе на ниво и улови сигурно.

9′

След по-силни начални минути за Рома, Лацио създаде първата си опасност в 9-ата минута. Тогава, макари и малко късметлийски, топката стигна до Марко Пароло, който веднага опита да продължи към Имобиле, но с решителен шпагат блесна Емерсон, изчистил в корнер. При ъгловия удар не се случи нищо интересно.

3′

В едно от най-големите дербита на Италия играят....точно двама италианци! Всички те са в състава на Лацио, докато Рома излиза с 11 чужденци!

1′

Абукар Мохамед Стефан Ел Шаарави

Отборите на Лацио и Рома се изправят един срещу друг в първи полуфинален двубой от турнира за Купата на Италия.

Вечното дерби на Рим се очаква с огромен интерес, тъй като двата съперника се намират в отлична форма и заемат челни места в италианското първенство. Мотивът за отмъщението също е сериозно засилен, тъй като "бианкочелестите" трябва да си връщат за загубата с 0:2 в Серия "А" 4.12.2016.

Тогава точни за победата на "джалоросите" бяха Раджа Наинголан и Кевин Строотман.

Джеко: Тоти е легенда във всеки възможен аспект

Джеко: Тоти е земен човек и не се мисли за по-добър от останалите

"Той е легенда"

Ситуацията в лагера на символичните домакини е деликатна. Селекцията на Симоне Индзаги ще бъде без основни играчи като Стефан Раду, Патрик и Сенад Лулич. С огромни очаквания пък е натоварен централният нападател Чиро Имобиле, който от началото на сезона не спира да бележи за лациалите.

Рома все още има шанс за титлата, въпреки че е на 7 точки от лидера Ювентус, а в Европа походът им в Лига Европа продължава. Треньорът Лучано Спалети няма особени проблеми с контузени състезатели. От състава отсъства само Алесандро Флоренци.

С две дузпи и фамозен Гонсало Игуаин, Ювентус обърна Наполи

С две дузпи и фамозен Игуаин, Юве обърна Наполи и си открадна миг спокойствие преди гарантирания ад на "Сан Паоло"

Аржентинецът не се зарадва на попадението си

Статистиката е на страната на Рома. От общо 165 официални мача между двата тима "вълците" са побеждавали в 62, докато Лацио са с 43 победи. В турнира за Купата на Италия двата тима са се срещали 18 пъти. 6 от мачовете са завършвали с триумф на "орлите", а 9 с радост за феновете на Рома.