Ювентус постигна важен обрат срещу Наполи, в първа 1/2-финална среща между двата тима от турнира за Купата на Италия.

Битката в Торино завърши при резултат 3:1, въпреки че гостите бяха съставът, излязъл първи напред в резултата.

Кайехон даде преднина на неаполитанците през първата част, но с два гола от дузпи на Дибала и един от игра на Игуаин, обратът бе налице.

По този начин "бианконерите" взеха и безценен аванс преди реванша на "Сан Паоло".

ТОПСПОРТ проследи на живо за потребителите си случилото се на терена тази вечер:

НА ЖИВО: Ювентус - Наполи

Южняците имат само загуби в Торино

Очакванията днешният мач да бъде много напрегнат и всичко да се реши на реванша на "Сан Паоло", за момента се оправдават.

Тази среща е само първата от предстоящите три дербита между двата гранда, като три дни преди реванша те се изправят помежду си и в Серия "А", а мачът отново ще се играе в Южна Италия.

Реал (Мадрид) с опит да привлече Леонардо Бонучи

Реал (Мадрид) се възползва от скандала между Бонучи и Алегри

Бранителят е желан още от Челси и Ман Сити

На вчерашната си пресконференция Макс Алегри разкри, че ще заложи на Нето на вратата, а титуляри ще започнат още Квадво Асамоа и Стефан Лихтщайнер. Така и стана.

Спецът намекна още, че стрелецът Гонсало Игуаин ще стартира от 1-ата минута. Аут заради различни проблеми бяха Меди Бенатия, Стефано Стураро и Клаудио Маркизио.

Наставникът на Наполи Маурицио Сари пък хвърли всичко най-добро, с което разполага.

Аталанта прекъсна успешната серия на Наполи

"Небесносините" отстъпиха с 0:2 у дома

Още в началото на първото полувреме Наполи показа, че е в Торино, по-скоро натоварен със задачата да излезе със сериозна преднина на реванша в Неапол.

Преди да са изминали и 7 минути, Милик стреля силно и единствено протегнатият крак на опитния Киелини спаси Юве от ранен гол във вратата му.

В 13-ата минута събитията се пренесоха в другия край на терена, където Дибала бе изведен по чудесен начин, но стреля в тялото на вратаря на съперника.

Юве на няколко пъти демонстрира класата си и показа, че фактът, че е сред фаворитите във всяка надпревара, в която участва, съвсем не е случаен.

Резултатът беше открит в 36-ата минута, когато вихрен пробив а Инсине намери включилия се на скорост Кайехон, който разпечата вратата на торинския гигант.

В самия край на първата част Пепе Рейна на два пъти спаси тима си, като хвана наглед невъзможен за отразяване изстрел на Манджукич.

Снимка 281106

Още със старта на вторите 45 минути обаче Юве вече се бе върнал в резултата, като Дибала се разписа от бялата точка за 1:1, след фаул срещу самия него в наказателното поле.

В 64-ата минута Гонсало Игуаин вкара вече почти дежурния си гол срещу своя бивш отбор, като по този начин направи обрата факт.

Снимка 281107

Само 5 минути след това, при доста спорни обстоятелства, Куадрадо падна в пеналта, а реферът отново посочи бялата точка. При повторенията се видя, че Пепе Рейна играе с топката, а не с тялото на съперника. Без значение от това обаче, Дибала отново застана зад топката на бялата точка и с удар в същия ъгъл оформи оказалото се и крайно 3:1, даващо известно спокойствие на тима преди реванша на "Сан Паоло".

Снимка 281108

Юве и Наполи вече играха веднъж този сезон. Срещата отново беше в Торино и домакините спечелиха с 2:1, а победният гол беше дело на Игуаин. За последно двата отбора се изправиха един срещу друг за Купата на Италия през 2012 г. Тогава мачът беше финал, който се игра в Рим и Наполи спечели с 2:0.

Южняците обаче имат само загуби на "Ювентус Стейдиъм", при голова разлика вече 3:14 за шампионите.

Освен това Старата госпожа е безпощаден домакин и се намира в серия от 31 поредни победи в дома си в първенството. В тях Юве е вкарал средно 3,5 гола на мач, а в 66% от случаите не е допускал гол.