Отборът на Лацио положи неимоверни усилия да стигне до победата при визитата си на Болоня. Срещата между двата тима от 7-ия кръг на Серия "А" обаче приключи без в нея да бъде излъчен победител.

Крайният резултат - 2:2 отразява напълно динамиката на сблъсъка, като в него феновете видяха всичко възможно - четири гола, пропусната дузпа в последните минути, два червени картона и множество положения за реализиране на попадение.

Звездите на Лацио поведоха "орлите" към обрат срещу Рен

Италианците с първи успех в групите на Лига Европа

Крейчи откри резултата в полза на домакините след 21 минути игра, но само 3 по-късно Чиро Имобиле вкара за 1:1, реализирайки първото си попадение в сблъсъка.

Родриго Паласио вкара за 2:1 след малко повече от половин час игра, но отново Имобиле бе в основата на изравняването на резултата, вкарвайки за 2:2 в 39-ата минута.

Лейва и Медел оставиха отборите си с човек по-малко на терена, а в самия край на двубоя Хоакин Кореа пропусна дузпа, като по този начин съхрани точката за съперника, начело на който се завърна Синиша Михайлович.

Изписаха Синиша Михайлович от болница

Сърбинът провежда химиотерапия за лечение на левкемия

В друг мач от този кръг, игран по същото време, Рома и Каляри завършиха при резултат 1:1.

Педро изведе гостите на "Олимпико" напред в резултата с гол от дузпа в 26-ата минута, преди Лука Чепители да си отбележи злощастен автогол за крайното 1:1 малко по-късно.