Отборът на Лацио постигна изключително важен успех в италианската Серия "А". "Бинкочелестите" се възползваха от неубедителната форма на Сасуоло и надвиха "неровердите" с 2:1. По този начин момчетата на Симоне Индзаги се доближиха на само две точки от Топ 4, като засега са на позиция №7 с актив от 34 пункта. Опонентът им тази вечер е девети с четири по-малко.

Ювентус не се затрудни с Болоня и отново подгони лидерите в Италия

МакКени отново блести

Триумфът на "орлите" дойде с постигането на пълен обрат на "Олимпико".

Сасуоло стартира далеч по-добре и откри резултата в шестата минута чрез своята звезда Франческо Капуто. Домакините сбъркаха при изграждането на своята атака, която позволи на гостите да организират бърза контра. Джуричич намери непокрития си колега с №9 и той не остави шансове за изява на Пепе Рейна.

Фиорентина с победа номер 5 в Серия "А", справи се с последния

Успех с 2:1 за "виолетовите"

Паритетът беше възстановен в 25-ата минута, когато Хоакин Кореа центрира от корнер, а Сергей Милинкович-Савич надскочи съперниците си в полето на Сасуоло и с глава преодоля Консигли.

След няколко интересни положения пред двете врати, Лацио съумя да стигне до обрата в 71-ата минута. Всичко дойде след отличен пробив на Адам Марушич, който увлече със себе си достатъчно на брой защитници на Сасуоло, за да открие позиция за стрелба на Чиро Имобиле, който след неговото подаване оформи и крайното 2:1.

В даденото от съдията продължение, Гонзало Ескаланте можеше също да запише името си сред голмайсторите, но беше надхитрен от вражеския страж.

Удинезе спря Интер, втора издънка в три мача за "нерадзурите"