Фиорентина добави важни три точки към актива си в мач срещу последния Кротоне от 19-тия кръг на Серия "А".

Домакините надделяха с 2:1, след попадения на Бонавентура и Влахович. Почетният гол за съперника беше дело на Нванкво.

"Акулите" имат само 3 успеха от началото на кампанията, което им отрежда последното място във временното класиране.

Снимка 515285

Източник: Twitter

Съставът на Фиорентина разочарова с представянето си напоследък, като имаше едва 2 победи в изминалите 5 кръга от шампионата. Тази вечер те все пак направиха стъпка във вярната посока.

Днешната среща бе от голямо  значение и за двата съперника. Домакините са амбицирани да се отдалечат от зоната на изпадащите в първенството, като благодарение на успеха си са вече 12-и.

Настроението в двата лагера преди битката беше коренно различно, като в предишния кръг Кротоне постигна успех срещу Беневенто с 4:1, а Фиорентина загуби катастрофално от Наполи с 0:6.

Фиорентина уреди нов нападател

"Виолетовите" ще се подсилят с Александър Кокорин

Този път сценарият бе по-добър за флорентинците, като те поведоха след 20 минути игра. Джакомо Бонавентура даде предимство на състава си с отлично отиграване.

12 минути по-късно Душан Влахович също записа името си сред голмайсторите, като удвои преднината на своя състав.

В 66-ата минута Нванкво върна едно попадение за гостуващия тим, но това бе всичко, на което Кротоне бе способен.

Отборът остава на дъното в класирането, след като нова промяна в резултата не беше регистрирана.

Валери Божинов: Иван Андонов може да стане важен играч на Фиорентина

"Той е млад вратар, тихо момче, което не говори много"