Аталанта победи Рома в интригуващ двубой от 13-ия кръг в Серия "А". Бергамаските разгромиха своя опонент с 4:1. Постижението им обаче е забележително, тъй като на полувремето изоставаха с 0:1!

"Богинята" изигра фантастично второ полувреме, като над всички беше появилият се като резерва словенски плеймейкър Йосип Иличич.

Беневенто победи Дженоа с 2:0

Домакините продължават възходящото си представяне, гостите са в криза

Лошо за домакините стана още в третата минута, когато лидерът на Рома - Един Джеко даде бърз аванс за "джалоросите". До почивката момчетата на Пауло Фонсека бяха изключително стабилни и нямаше никакви индикации, че Аталанта ще пробие добре изградената защита на римските "вълци".

Снимка 510611

Източник: EPA/БГНЕС

Всичко обаче се промени в 46-ата, когато Йосип Иличич замени Матео Песина. Седем минути след това той видя пространство и пусна отличен пас за Дуван Сапата, който с мощен шут, под напречната греда, възстанови паритета.

Случилото се притесни футболистите на Рома, които не след дълго инкасираха и пълния обрат. Йосип Иличич отправи перфектно центриране в наказателното поле, а включилият се в атака Робин Госенс заби неспасяемо с галва за 2:1.

"Бебетата" на Милан удържаха върха след важна победа над Сасуоло

"Росонерите" бележат още в 7-ата секунда

Това, че "вълците" са в нокаут се видя 120 секунди по-късно, когато груба колективна грешка изведе Луис Муриел сам срещу Миранте. Последва елегантен финт и майсторски гол.

Снимка 510612

И за да се докаже, че футболът по-често е логична игра, крайното 4:1 оформи най-добрият на терена в Бергамо - Йосип Иличич. Подобно на някои от множеството словенски скиори, така и Йо-Йо се разходи из тромавата отбрана на Рома, за да завърши технично по земя срещу отчаяния Миранте.

Победата изкачи Аталанта до седмото място с 21 точки. Рома е четвърти с три пункта повече.

Интер пречупи Специя след почивката

Ашраф Хакими и Ромелу Лукаку отбелязаха головете

АТАЛАНТА - РОМА 4:1

0:1 Джеко (3"), 1:1 Сапата (59"), 2:1 Госенс (70"), 3:1 Муриел (72"), 4:1 Иличич (85")