Шампионът на Серия "B" от миналия сезон Беневенто продължава с доброто си представяне в елита. Тимът от Кампания победи Дженоа с 2:0 в мач от кръг №13.

И двете попадения паднаха след почивката. Роберто Инсиние откри в 57-ата минута след добра асистенция на Перпарим Хетемаж.

Гостите опитаха всичко за да изравнят, но бяха наказани с второ попадение в края. Андреа Масеило спъна Марко Сау в наказателното поле в 88-ата минута и реферът Антонио Джиуа посочи бялата точка. Самият Сау пое отговорността за изпълнението на дузпата и реализира за 2:0.

Така преди последните 2 мача от 13-ия кръг в Серия "А" Беневенто се намира на 12-о място с 15 точки.

Първият шампион на Италия - Дженоа се намира в сериозна криза. Тимът е на 19-място само със 7 точки, като има само 1 победа от началото на кампанията.