Отборът на Лацио се възползва максимално от грешките на конкуренцията и отново се върна в борбата за зона "Шампионска лига". Селекцията на Симоне Индзаги победи предпоследния Фрозиноне с 1:0.

Гостуването на "Бенито Стрипе" беше решено от Филипе Кайседо, който беше точен още в 36-ата минута. Еквадорецът получи извеждащ пас от Луис Алберто, след което с мощен шут в центъра на вратата не остави никакъв шанс на Марко Спортиело.

Снимка 404552

Източник: EPA/БГНЕС

Фрозиноне можеше да се надява и на нещо повече в този двубой, но в 26-ата минута системата ВАР отмени дузпа за домакините, след като първо Марко Фабри беше посочил бялата точка.

До края селекцията на Симоне Индзаги удържа своята преднина и вече е на шесто място във временното класиране с актив от 35 точки. Четвъртият Милан има едва с пункт повече. В следващия кръг "орлите" приемат у дома Емполи. Фрозиноне пък има тежко гостуване на Сампдория.

ФРОЗИНОНЕ - ЛАЦИО 0:1

0:1 Фелипе Кайседо (36")

СТАДИОН: "Бенито Стрипе"

СЪДИЯ: М. Фабри

ФРОЗИНОНЕ: Спортиело, Крайнч, Капуано, Саламон, Бегето, Валжания, Вивиани, Чибса, Зампано, Пинамонти, Чиано (резерви: Якобучи, Марсиано, Чиофани, Голданига, Гори, Молинаро, Паганини, Самарко, Трота, Верде)

ЛАЦИО: Стракоша, Бастос, Ачерби, Раду, Марушич, Пароло, Бадел, Алберто, Дурмиси, Кайседо, Имобиле (резерви: Прото, Бериша, Каталди, Кореа, Патрик, Герери, Лулич, Нето, Лукас Лейва, Ромуло)

Рома и Милан не се победиха - 1:1

Рома и Милан разделиха точките, може ли някой да спре головата машина Пьонтек?