Рома стигна до равенство 1:1 при гостуването си на Болоня в среща от 30-ия кръг на Серия "А". Ерик Пулгар изведе напред домакините в 18-ата минута, а в 76-ата Един Джеко успя да изравни.

"Вълците" събраха 60 точки е заемат 3-о място във временото класиране, докато Болоня е 11-и с 35 пункта.

Двубоят започна отлично за домакините, които излязоха напред в резултат в 18-ата минута. Ди Франческо намери Пулгар на границата на наказателното поле и халфът с прецизен удар вкара за 1:0.

Последва натиск на гостите, които стигнаха до изравнителен гол едва в 76-ата минута. Диего Пероти нахлу в наказателното поле и центрира за Един Джеко, който с глава вкара за 1:1.

До края на срещата "вълците" окупираха полето на Болоня, но така и не съумяха да вкарат победно попадение.

Още в началото на срещата контузия получи Раджа Наинголан, като бе заменен от Жерсон.