Шампионите от Ювентус продължават с неубедителното си представяне в Серия "А". Този следобед селекцията на Андреа Пирло се виждаше като победител срещу Лацио, но допусна гол дълбоко в добавеното време и дербито между двата тима на "Олимпико" завърши при равенство. Първоначалният аванс на торинци бе дарен от Кристиано Роналдо, но в крайна сметка не се оказа достатъчен.

Ювентус се прицели в звездата на Удинезе

Родриго Де Пол е основен играч на "фриуланите"

Така "бианконерите" остават на четвърто място с актив от 13 точки, но със сигурност ще паднат още надолу в таблицата заради предстоящите мачове на техните опоненти. Точката за Лацио пък си е сериозно постижение с оглед на това, че в лагера на столичани върлува епидемия от COVID-19.

Снимка 504387

Източник: EPA/БГНЕС

Ювентус се нагоди по-бързо към ранния двубой на "Олимпико" и откри резултата в 15-ата минута. Бентанкур продължи вдясно за Хуан Куадрадо, който от своя страна моментално подаде за Роналдо. Португалецът се оказа на точното място и отблизо проби "орлите" за 0:1.

Лацио бързо можеше да се върне в мача, ала Милинкович-Савич пусна прекалено силно за дебнещия Ведат Мурики.

Кристиано Роналдо продължи да тормози отбраната на "бианкочелестите". В 37-ата добър негов индивидуален рейд завърши с плътен шут, който премина близо до лявата греда.

Рома предлага нов договор на Един Джеко

"Вълците" не искат да загубят своя лидер

До полувремето CR7 продължи да тормози домакините по всевъзможен начин. В 43-ата разтресе горната греда, а секунди след това принуди Пепе Рейна да спасява негов опасен изстрел с глава.

Нужно за отбелязване бе положението пред Марушич след паузата. В 81-ата минута Войтех Шчесни демонстрира нужната класа, намесвайки се по решителен начин след отлична възможност за черногорския му опонент.

Снимка 504389

Голямата драма настъпи в последната възможна секунда на мача. Хоакин Кореа навърза трима футболисти на Ювентус, след което продължи за Кайседо. Мощният еквадорец получи възможност да се обърне към вратата и с премерен изстрел матира Шчесни, с което сложи страхотен финал на дербито на "Олимпико".

В следващия кръг Юве приема на свой терен Каляри. Лацио ще опита да се съвземе с три точки от гостуването си на Кротоне.

Кристиано Роналдо: Важното е, че се завърнах