Отборът на Лацио доказа, че все още не може да преодолее загубата в голямото дерби срещу Рома. Тази вечер "бианкочелестите" бяха на няколко секунди от победа над Фиорентина, но гол от дузпа в 93-ата минута обърка плановете на Симоне Индзаги и компания. Полученият резултат 1:1 остави и двата тима на позициите, които бяха и преди началото на въпросната среща. Столичани са пети с 30 точки, докато "виолетовите" са на незадоволителното за тях 11-о място.

Милан не успя да победи Торино 0:0

Милан кръгла нула и срещу Торино, два отменени гола белязаха мача на "Сан Сиро"

"Росонерите" нямат мърдане от седмото място

Девет минути след първия съдийски сигнал, гостите бяха близо до реализирането на страхотен гол. Френският таран Сирил Теро отправи красив изстрел от далечна дистанция, който премина на милиметри от лявата греда на Стракоша.

В 21-ата минута домакините също афишираха своите цели с хубав изстрел на Луис Алберто. Марко Спортиело обаче беше на мястото си и отби в корнер.

Първият ключов момент в този сблъсък се случи малко по-късно. Луис Алберто центрира по възможно най-акуратен начин. Колегата му в отбрана Стефан де Врий демонстрира отлично движение без топка. Холандецът се измъкна от своя опонент и отблизо с глава направи 1:0.

Дженоа и Рома завършиха наравно 1:1

Дженоа без Андрей Гълъбинов отмъкна ценна точка от Рома и изплува от дъното (ВИДЕО)

Българският нападател не бе в групата за мача

Фиорентина имаше възможност да изравни резултата в 52-ата минута. Сблъсъкът Старкоша-Теро обаче отново беше спечелен от албанския национал. До края въпросният страж продължи с перфектното си представяне и след серия от страхотни намеси, той отчая тотално Марко Бенаси и резервата Кума Бабакар.

Голямата драма обаче настъпи секунди преди последния съдийски сигнал. Появилият се като резерва Фелипе Кайседо сътвори огромна глупост в собственото си наказателно поле и фаулира играч на съперника. Реферът Давиде Маса не се поколеба и посочи дузпата. С отговорната задача се зае Кума Бубакар, който безпощадно оформи крайното 1:1.

В следващия кръг "орлите" гостуват на Сампдория, докато Фиорентина ще търси задължителен успех при домакинството си на Сасуоло.