Отборът на Милан продължава с неубедителното си представяне в Серия "А". Няколко дни, след като "росонерите" впечатлиха с успех 5:1 в Лига Европа, днес хората на Винченцо Монтела извъртяха нулево реми с Торино.

Всичко най-интересно в този мач се случи в неговите заключителни минути. Първо гостите имаха шанс да си тръгнат с трите точки, но Донарума сътвори страхотно спасяване при удар с глава на Андреа Белоти. В 91-ата Хакан Чалханоглу остана сам срещу вратаря Сиригу, но пропусна. А във възможно последния миг от двубоя, гол на Патрик Кутроне беше отменен, най-вероятно поради засада.

Снимка 325748

Двубоят стартира със страхотен шанс за домакините. Нападателят Никола Калинич получи прецизен пас в наказателното поле, след който последва удар на хърватина, прелетял изключително близо до лявата странична греда.

Малко по-късно, звездата на Милан - Сусо пробва вниманието на съперниковия вратар, след като отправи далечен шут от фаул. Опитният Салваторе Сиригу обаче беше на своето място и изби в корнер.

Дженоа и Рома завършиха наравно 1:1

Дженоа без Андрей Гълъбинов отмъкна ценна точка от Рома и изплува от дъното (ВИДЕО)

Българският нападател не бе в групата за мача

В 17-ата минута лидерът на гостите - Андреа Белоти напомни за себе си, след като притесни за първи път отбраната на "росонерите". Ударът му с глава не притежаваше нужната сила и спокойно излезе в аут.

Снимка 325746

До почивката единственото по-интересно положение отново бе свързано с гостите. Те дори стигнаха и до попадение, ала главният арбитър Ирати отмени головият изстрел на Жоел Оби заради игра с ръка.

През втората част Сусо продължи да бъде най-активният играч в "червено-черно", но така и не намираше подходящата сила и точност, чрез която да матира вратаря на "биковете".

В 82-ата минута бившият играч на Интер - Кристиан Ансалди опита да порази миланистите с шут от далечна дистанция в 82-ата минута, който обаче профуча покрай мрежата на внимаващия Донарума.

В края на срещата Торино, напълно заслужено, можеше да си тръгне и с трите точки, ако изстрел с глава на Андреа Белоти от обещаваща позиция, не бе спасен по фамозен начин от стража на Милан.

Наполи стигна до победата и срещу Удинезе

Наполи си върна първото място в Серия "А"

Жоржиньо спомогна за спечелването на трите точки

Драмата на "Сан Сиро" обаче тепърва започваше. В 91-ата минута Хакан Чалханоглу остана сам срещу вратаря Сиригу, но не успя да го преодолее от непосредствена близост. А във възможно последния миг от двубоя, гол на Патрик Кутроне беше отменен, най-вероятно поради засада.

Снимка 325749

В следващия кръг на Милан предстои гостуване на последния Беневенто, което задължително трябва да бъде спечелено. Торино пък ще имма тежка битка с Аталанта.

МИЛАН - ТОРИНО 0:0

СТАДИОН: "Сан Сиро"

СЪДИЯ: Масимилиано Ирати

МИЛАН: Донарума, Бонучи, Сапата, Родригес, Романьоли, Монтоливо, Бонавентура, Кесие, Калинич, Андре Силва, Сусо (резерви: А. Донарума, Беланова, Кутроне, Палета, Антонели, Мусакио, Чалханоглу, Гомес, Локатели, Сторари)

ТОРИНО: Сиригу, Бурдисо, Де Силвестри, Ансалди, Н"Колу, Ринкон, Оби, Басели, Ляич, Нианг, Белоти (резерви: Густафсон, Бойе, Едера, Молинаро, Акуа, Лианко, Морети, Валдифиори, Бонифаци, Яго Фалке, Савич, Беренгер)