Отборът на Лацио продължава верния си ход в италианския футболен шампионат. Столичният тим наложи превъзходството си над своя гост Удинезе, в битката между двете единайсеторки от 21-ия кръг на "Серия" А.

Римляните спечелиха битката с "класическото" 3:0. Точни в тяхна полза бяха Луиш Нани, Фелипе Андерсон и Самир Сантос, пратил топката в собствената си врата.

Домакините разпределиха коректно усилията си в рамките на двете полувремена, като в тяхна полза падна един гол през откриващата част, а след това и самите те реализираха два през следващия етап от сблъсъка.

Сантос имаше лошия късмет да си отбележи автогол след 22 игрови минути, като въпреки многобройните акции на Лацио, нов гол до почивката не падна.

Само две минути след нея обаче Луиш Нани вкара за пореден път през сезона, удвоявайки преднината на тима си.

Снимка 336140

Крайното 3:0 оформи Андерсон, разписал се 3 минути преди изтичането на редовното време.

Със спечелените три пункта, Лацио се утвърди на "бронзовата" позиция в таблицата, като разполага с актив от 46 точки - 3 повече от преследвача си Интер. Удинезе остава на 10-ото място в класирането.