Отборът на Лацио се изкачи до третата позиция във временното класиране на италианското футболно първенство.

Това стана възможно след успех на тима на собствен терен срещу единайсеторката на Киево.

Столичани се наложиха с 5:1, след голове на Алберто, Бастос, Нани и Милинкович-Савич, разписал се на два пъти в сблъсъка. Почетното попадение за съперника бе дело на Пучарели.

Снимка 330668

Домакините бяха тотален хегемон на терена, като диктуваха темпото на игра и редуваха атаките си пред вратата на опонента една след друга.

Резултатът бе открит след 23 минути игра, когато Алберто бе точен за домакините, узаконявайки териториалното им превъзходство. Само две минути по-късно обаче Пучарели изравни, стъписвайки наставника на Лацио Симоне Индзаги.

Предимството на домакините беше възстановено в 31-ата минута, когато Милинкович-Савич се разписа за първи път в мача. Отново той покачи на 3:1 в 69-ата минута, а с попадения на Бастос и Нани в заключителните минути от сблъсъка, победата на римляните стана още по-убедителна.

Стефан де Фрай остава в Лацио

Футболистът ще парафира за още една година с "орлите"

Така Лацио е с актив от 43 точки, заемайки третата позиция във временното класиране на Серия "А".

В мач от същия кръг Сампдория отказа Фиорентина, налагайки се с 3:1. В герой за домакините се превърна Куалярела, вкарал и трите гола за победителите. Почетното попадение за "виолетовите" бе дело на Санчес.