Представянето на Лацио започва да става все по-непостоянно. "Орлите" допуснаха грешка в деликатен момент, след като паднаха у дома с 1:3 от гостуващия Торино. По този начин момчетата на Симоне Индзаги пропуснаха да се изравнят с четвъртия в таблицата Рома.

Ключов за развоя на днешния мач беше червеният картон на Чиро Имобиле в края на първото полувреме. Това позволи на съперника да изгради добра преднина и в крайна сметка да се поздрави с трите точки. Точни за успеха на "граната" бяха Беренгер, Ринкон и Едера. Почетното попадение за Лацио беше дело на Луис Алберо.

Двубоят можеше да стартира с ранно попадение на Андреа Белоти. Късметът обаче покри лациалите, тъй като ударът му премина на сантиметри от лявата греда. Домакините отговориха на предизвикателството с шанс за тяхната голяма звезда - Чиро Имобиле. Националът на Италия стреля с глава, но над горната греда.

Снимка 328498

Динамиката на това дерби беше изключителна и положенията пред двете врати продължаваха с пълна сила. В 22-ата минута младият черногорец Адам Марушич изпробва късмета си с тежък изстрел, който беше спасен майсторски от опитния страж на Торино - Салваторе Сиригу.

Милан победи Болоня с 2:1

Джакомо спаси честта на Милано и рестартира похода на "росонерите" към портите на Европа

Първи успех за тима под ръководството на Рино Гатузо

Последваха две добри положения за "биковете", но във въпросните ситуации Томас Ринкон не намери очертанията на вражеската врата.

Малко преди почивката се случи и събитието, което до голяма степен реши крайния изход на срещата. В 44-ата минута Чиро Имобиле пропиля голям шанс, след като от отлична позиция стреля право в дясната греда на Торо. Миг по-късно, централният нападател на домакините получи директен червен картон заради удар без топка! Той беше провокиран от Николас Бурдисо и го свали на земята. Решението на този спорен казус бе взето благодарение на видео арбитража.

Торино се възползва от численото си превъзходство и откри резултата в 54-ата минута. В прегръдките на своите колеги попадна испанецът Алекс Беренгер, който се пребори за топката с двама съперникови бранители и преодоля Стракоша с остър удар по земя.

Десет минути по-късно Томас Ринкон най-сетне настрои своя мерник и удвои преднината на "биковете". Бившият играч на Ювентус впечатли с пробив през центъра и безпощаден шут от границата на наказателното поле.

Нова грешка на Наполи в Италия

Победител в спора с Фиорентина не беше излъчен

Макар и с 10 човека , Лацио опита да се върне в мача 20 минути преди края. Луис Алберто се разходи из неориентираната отбрана на Торино и елегантно преодоля Сиригу за 1:2.

Повярвали си в постигането на частичен обрат, домакините съвсем се оголиха в отбрана и логично допуснаха трети и този път фатален гол. Негов автор стана резервата Едера, разписал се по идентичен начин на този, по който го направи и колегата му Ринкон.

В следващия кръг Лацио гостува на Аталанта, докато Торино приема у дома втория във временното класиране Наполи.