Наполи не успя да спечели домакинството си на Фиорентина от 16-ия кръг на Серия "А". Двата тима завършиха спора помежду си наравно - 0:0 и така момчетата а Маурицио Сари са с 39 точки и останаха на пункт зад лидера Интер. "Виолетовите" са седми с 21.

Гол за гостите още в началните минути на срещата не бе зачетен заради засада. Джовани Симеоне отбеляза в 11-ата минута, но преди това страничният рефер бе развял флага си.

Чудо! Инсине пропуска мач на Наполи

Няма да играе за първи от повече от година - за последно не бе на терена на 23 октомври, 2016 година.

След почивката Наполи опита натиск, а положенията не закъсняха. Чудесен шанс се разкри пред тима в 71-ата минута.

Дрийс Мертенс пое прекрасно във вратарското поле, но ударът му бе слаб и се оказа лесна плячка за Марко Спортиело, който закова топката.

Така или иначе победител в спора не беше излъчен.

Маурицио Сари: Ювентус и Интер са по-силни от нас

Сари: Юве и Интер са по-силни от нас

"Това беше първата ни шампионатна загуба от 9 месеца"