Водачът в квалификационна група 8 Италия постигна важна победа с 2:0 като гост на Грузия. Така италианците продължават да оглавяват класирането в нашата група със 17 точки. Любопитното в тази среща бе, че и двата гола за гостите отбеляза не друг, а капитанът на Грузия Каха Каладзе.

"Скуадра адзура" имаше сериозно преимущество през първата част, но пропуски направиха Каморанези, Маркиони, Киелини и Якуинта.

След почивката обаче всичко си дойде на мястото с малко "помощ" и от страна на играещия за Милан Каладзе. 10 минути след почивката той засече с глава в собствената си врата центриране на Паломбо. Малко преди това обаче грузинците можеха да поведат, като само акробатичната изява на Буфон попречи на топката да влети в мрежата след отличния шут на Дваишвили.

В 67-ата мин. Каладзе влезе в историята, отбелязвайки си втори автогол само в рамките на десетина минути. Този път за попадението "асистира" Кришито.

От тук до края на срещата инициативата бе изцяло в ръцете на Италия, като тимът на Марчело Липи спокойно можеше да вкара още голове.

Тази сряда България гостува на световния шампиони в Торино.